Art Deco
sitodruk
Na podstawie danych z: flickr.com

Jak określić sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym ona jest i czy umiemy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma chyba innej takiej dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami lub aktami. Wielu twierdzi, że nie da się jej adekwatnie zdefiniować, gdyż każde określenie będzie nie do końca zadowalające. Jest w tym dużo prawdy, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Jeśli potrafimy zachwycić się jakimś utworem, to już może być sztuka.

Jak określić sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym ona jest i czy umiemy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Z innej strony dla innych osób ten utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką można zdefiniować również każdy ludzki wytwór, który nie jest jednakowoż użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy praktycznych, lecz ma cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu mamy dylemat ponieważ tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sama nazwa wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.