W jaki sposób prosto wypromować własny band muzyczny?

Niesamowicie wielu muzyków, tych całkowicie niszowych, bardzo narzeka, że polski rynek muzyczny jest dzisiaj za bardzo zabetonowany, zatem dojście do nieco szerszej publiki jest czymś niemożliwym.

koncert
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Jednakże czy faktycznie wykonawcy, którzy są chociażby w 1/4 tak bardzo dobrzy jak Leonard Cohen, Saxon czy Asaf Avidan nie mogą bardziej się wybić?.

Być może tylko brak umiejętności, charyzmy oraz motywacji sprawia, iż mamy ogromny problem z chociażby minimalnym zaistnieniem? Pewnie nikt nie powie, że jest kiepskim muzykiem, który jest tak samo oryginalny co przykładowo chińskie buty. W takim razie nieco porad dla pragnących nareszcie zaprzestać grywać tylko dla rodziny i znajomych, którzy są świetną publiką, lecz to tak czy siak nie wystarcza

Nakręćmy profesjonalne piosenki. Wynajęcie studia fonograficznego w XXI wieku nie jest specjalnie trudne i wygórowane cenowo. Ależ spokojnie: bez dwóch zdań wszyscy muzycy mogliby jakoś wykombinować kasę. Trudno myśleć, że we wszystkich przypadkach można zrobić nawet niedużą karierę bez zainwestowania pieniędzy. Gdy czegoś chcemy, niejako automatycznie to się nam może udać. Naturalnie trzeba się starać, co nierzadko stanowi bardzo duży kłopot. I nawet nie chodzi o lenistwo. Brak umiejętnego zmotywowania się jest o wiele powszechniejszy, niż myślimy.

Polecamy też

Jakie jest znaczenie muzyki w naszym życiu i w świecie, w którym żyjemy

muzycznie
Dodał: Martin Fisch
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Muzyka towarzyszy ludziom od dawna, już starsze ludy robiły pierwsze instrumenty, na których można było wystukać rytmy. Przez lata przeróżne muzyczne instrumenty były coraz bardziej dopracowywane, a ostatnie lata przyniosły też niespotykane wcześniej możliwości z powodu zatrudnienia elektroniki i komputerów.


Pamiętajmy także to, że bardzo często serwis Facebook powoduje, iż w zupełności nieznany zespół wreszcie odnosi jakiś sukces. Choć najważniejsze pytanie: czy w istocie w każdym przypadku czymś mocno znaczącym jest możliwość osiągnięcia sukcesu? Czy na przykład muzycysłynnego amerykańskiego bandu Red Hot Chili Peppers (czytaj o zespole) to wielkie gwiazdy od samego początku? Zapewne początkowo nie przypuszczali, że odniosą tak ogromny sukces. Ten artystyczny, lecz również finansowy. Doceniajmy Youtube i Spotify - zatem te miejsca, w których na pewno dostrzec możemy wiele utworów tych solistów i zespołów, które tak naprawdę nie wydały nawet złotówki na działalność, a i tak ich muzyka (nauka gry na perkusji wodzisław) jest chętnie odtwarzana. Czyli podsumowując temat robienia kariery muzycznej: zadbajmy o to, aby nieustannie udoskonalać swoje umiejętności, a zapewne powiększymy w tym momencie szanse na sukces.
2022/01/25, 11:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.