Fitness jumping – reguły, rezultaty jak też przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy typ treningów, który zdobywa coraz to ogromniejszą popularność.


W skrócie jumping fitness polega na skakaniu na małej trampolinie.
Wariat i zakonnica
Dodał: Kuźnia PR
Na podstawie danych z: Kuźnia PR


W rzeczywistości jednakże nie jest to takie łatwe, jak z początku się wydaje. W Polsce trening na trampolinie, a więc jumping Szczecin od niedawna staje się popularny. Coraz to więcej klubów fitness wprowadza do swojej oferty tego typu zajęcia.

Jeśli szukasz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod tym linkiem (http://przerwa.studio/oferta-2), tu również z pewnością będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez wybijania się do góry lub podnoszące tętno (taniec). Mogą także polegać na skakaniu (obydwie stopy odrywają się od skoczni), w trakcie którego wzmacniają się muskuły pośladków oraz nóg. Dzięki opcjom zastosowania wielu ruchów oraz technik jumping fitness gwarantuje całościowy trening całego ciała (zmuszając muskuły, szczególnie głębokie, do prędkich skurczów), a mięciutka nawierzchnia trampoliny gwarantuje amortyzację, skutkiem tego nie obciąży stawów.


video
Dodał: www.4taroty.pl


Badania pokazują też, iż ćwiczenia na mini trampolinie będą odpowiednie dla ludzi starszych, mających kłopoty z równowagą. Wykazują też iż obciążenie, jakie wywołuje skakanie na trampolinie będzie takie samo tak na kostkach, karku oraz czole, gdzie było mierzone (i o wiele poniżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), natomiast w czasie joggingu kostki będą obciążone nieomalże dwa razy bardziej od reszty ciała.
W trakcie podskakiwania na trampolinie stosunek zużycia tlenu w porównaniu do potrzeb był czasami wyższy aniżeli w czasie biegania na bieżni.

Czy szukasz świeżych danych na prezentowany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do tekstu, gdzie znajdziesz ważne komunikaty, które zachowasz w pamięci na długi czas.

Przy podobnym poborze tlenu, trzeba wykonać o 68 procent większy trud w wypadku biegania niż podskakiwania na trampolinie.
2021/11/05, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.