Sposób na odpoczynek

Pracujemy dziś coraz to więcej, osiem, do dwunastu godzin dziennie. Później jeszcze sprawunki, mechanik, inne drobne sprawy i wreszcie oczekuje na nas familia. Maluchowi wypada przeczytać bajeczkę na dobranoc, ze starszym odrobić zadanie lub po prostu posiedzieć razem po to, aby nie utracić kontaktu z dzieckiem i jego rzeczywistością. Oprócz tego jeszcze chciałoby się spędzić nieco czasu z ukochaną. Na te wszystkie sprawy potrzeba dwu rzeczy: czasu i spokoju. Nie spędzimy zadowalającego wieczoru z dziećmi jeśli nie będziemy umieli się odstresować.


otwieracz
Dodał: Bugatti
Na podstawie danych z: www.smakprostoty.pl
Strategii na to jest sporo, możemy chodzić na szachy, biegać, uprawiać różne sporty. Generalnie kluczowym jest by sobie znaleźć takie zajęcie jakie kochamy, sprawia nam ono przyjemność, ale - jeżeli to możliwe - odległe jest od naszej powszedniej pracy. Ma to spowodować aby nasz zajęty mózg miał możliwość odłączyć się od codziennych problemów. Jak takie hobby odnaleźć?


Rozmaite są na to strategie. Może to być fascynacja jakąś dziedziną wiedzy albo pewnym obiektem. Naturalnie rodzaj hobby zależy od naszego charakteru.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link bluzy anime.

Jednostka aktywna, kochająca ruch raczej nie będzie kolekcjonować pocztówek. Powodem do odnalezienia bakcyla może stać się nawet ukochana potrawa lub napój, na przykład wino może stać się początkiem kolekcji zawierającej eleganckie karafki. Oczywiście swój początek zbiór taki może mieć w którymś z wyjazdów. Jakaś zagraniczna wyprawa do Słowacji lub Czech, i po powrocie kolekcjonujemy srebrne otwieracze.

otwieracz
Dodał: Blomus
Na podstawie danych z: Blomus
Najfajniejsze w zbieractwie jest to, że zebrane obiekty nie muszą nam do niczego służyć. Roztropny jest domysł, że mając w mieszkaniu zbiór chrząszczy nie musimy od razu być amatorami azjatyckiej kuchni w stopniu ekstremalnym. Kolekcjoner map tymczasem nie musi od razu opłynąć świata naokoło, gdyż może mu starczyć samo marzenie. Ważne żeby nasze zamiłowanie powodowało radość oraz nie utrudniało życia rodzince. No, chyba że cała rodzinka absorbuje się tym samym. W takim przypadku nie tylko nam będzie miło ale zarazem zadbamy o stabilność uczuciową rodziny co z pewnością pozwoli nam być szczęśliwszymi. A przecież właściwie o to nam wszystkim chodzi, o szczęście nasze jak też naszych najbliższych.
2020/09/05, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.