Zegarki biżuteryjne czy sportowe

Dziś na rynku występuje mnóstwo modeli zegarków. Do najbardziej popularnych zalicza się modele sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na zakup, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długi czas. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, muszą być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe
zegarki fossil

Modele sportowe są w większości dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet w trakcie dynamicznego ruchu. Paski a dodatkowo obudowy kopert wykonane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów typu: guma, silikon, kauczuk albo ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. Bardzo często występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a oprócz tego timer, niemniej jednak w specjalistycznych modelach spotkać można również: pomiar pulsu, wysokościomierz czy również głębokościomierz. Bardzo ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy także uwagę, by wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem doskonałych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjne
Przygotowane często z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, przygotowane w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, ale jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy przygotowane są na bazie mosiądzu albo stali szlachetnej, zazwyczaj powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i kolorach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory "złoty" i "srebrny" tak zwany "bikolor". Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Za każdym razem trzeba dopytać czym pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej kopertę i bransoletę decydują o jego trwałości i estetyce. Zegarki (zobacz: zegarki damskie michael kors) biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek bardzo często nosi się okazjonalnie. Nie musi być perfekcyjnie czytelny, nie musi również być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego typu zegarki powinny być traktowane jako szczegół uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria (zobacz także srebrne kolczyki) męska lub damska.
Na podstawie danych z: Trend shop
Dodał: G.S.
2020/03/04, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.