Żeby wydać płytę należy dobrze obadać szczegóły ofert studiów nagrań

Chcąc nagrać sesję zespołu w studiu należy dobrze prześledzić szczegóły współpracy studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy zespołem młodzieżowym, który dopiero stawia pierwsze kroki na rynku muzycznym, czy też mamy już duże doświadczenie, powinniśmy znaleźć stosowne dla siebie studio. Porządne studio nagrań powinno dysponować sporą ilością profesjonalnego sprzętu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na klasę posiadanych gratów.
płyta
Dodał: Mrs. Gemstone
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Naturalnie bardzo ważną sprawą jest to, jaką muzykę chcemy nagrać. W przypadku gdy jesteśmy kapelą punkową i chcemy zrealizować nagrania na nasz debiutancką epkę, nie musimy płacić zbyt wiele za wynajem dobrego studia nagrań. Być może takie podejście nawet naruszyłoby ideę naszej muzyki. W tym przypadku wystarczy nam dobrej klasy omikrofonowanie wzmacniaczy, przynajmniej dobrej klasy okablowanie, mikser na dobrych podzespołach i osoba odpowiedzialna za wszystkie szczegóły, czyli realizator.

Polecamy też

Od czego rozpocząć ćwiczenia gry na wiośle

gitara
Dodał: Oleh Slobodeniuk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Szukajć pierwszych piosenek gitarowych, młodzi ludzie zwykle rozpoczynają od piosenek. Małe dzieci zwykle grają utwory do śpiewania, które znane są od lat nawet naszym dziadkowm czy też rodzicom. Piosenki te znajdują się w kanonie utworów, które znajdujemy w większości śpiewników harcerskich i ogniskowych. Są to oczywiście piosenki bardzo proste, grane są na prostych podstawowych akordach, nawet jeśli w oyginale partie gitary są złożone i skomplikowane.


W przypadku z kolei gdy chcemy zrealizować materiał na płytę orkiestry symfonicznej, musimy koniecznie pomyśleć o całym przedsięwzięciu, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najlepszej klasy mikrofony, kable, fortepian, być może również perkusję i nieliczne inne instrumenty. Bardzo istotny jest również nastrój panujący w takim studiu. To niezwykle potrzebne, kiedy możemy nagrywać materiał w atmosferze sprzyjającej kreatywnemu podejściu podczas pracy (przekonaj się). Zwykle studia nagrań udostępniają własne instrumenty.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegoś świeżego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to idealnie, gdyż ta pełna treść (https://tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/BOMBKI-I-ZAWIESZKI/353) z pewnością także Cię zaciekawi.muzyka
Dodał: Sony
Na podstawie danych z: Sony
Naturalnie wielu instrumentalistów woli nagrywać na swoich gitarach, jednak studio nagrań takie jak np. musi mieć na stanie rozmaite gitary, wzmacniacze, minimum jeden foretpian lub pianino, żeby każdy, kto nagrywa mógł poeksperymentować z brzmieniem do swoich piosenek, albo miał możliwość domiksować jakieś partie o nieco innej barwie. Największe studia nagrań na świecie to potężne budynki, w których znajduje się wiele pomieszczeń, specjalnie przystosowane kabiny akustyczne, duże sale koncertowe, ale także w studiach takiego typu znajdziemy miejsce przeznaczone na relaks, czasami może być to nawet pokoje do zabiegów na ciało, baseny czy inne atrakcje. Najważniejsze jest jednak oczywiście dobrać takie studio nagrań, jakie spełni nasze aktualne potrzeby i oczekiwania, nie narażając nas na niepotrzebne koszty, które mogą okazać się zbędne.
2020/05/01, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.