Czym jest tuning? W jakich samochodach najkorzystniej go wykorzystać? Jakie są rodzaje tuningu?

Dla jednych osób samochodowy tuning to po prostu przerabianie samochodów, dla pozostałych natomiast to przejaw mody lub stylu życia, przede wszystkim zaprezentowanie swojej indywidualności i niezależności. Racja leży po obu stronach, gdyż tuning w języku angielskim znaczy modyfikowanie w seryjnych pojazdach, to sprawia, że można wytworzyć unikatowy egzemplarz.
Należy przyznać, iż w ostatnim czasie tego rodzaju dziedzina motoryzacji rozwija się niezwykle sprawnie, że definicja tuningu poszerzyła się o parę kategorii. Środowisko tuningowców zdecydowanie przyznaje, iż zmieniać w samochodach jesteśmy w stanie w sumie wszystko, a jedynymi aspektami, jakie ograniczają pragnienie zmian jest z pewnością zasobność portfela kierowcy oraz profil przeznaczenia auta - . Całe szczęście zawsze istnieją najlepsze preparaty, które każdy kierowca jest w stanie używać, jak Meguiar's. Tuning tak naprawdę jesteśmy w stanie podzielić na dwie najważniejsze kategorie.
samochód
Dodał: Gib Goodrich
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Polecamy też

Innowacyjne metody ulepszania funkcjonalności poszczególnych pojazdów

Audi tuning
Dodał: Farrell Small
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Fani motoryzacji mają pojęcie o tym, że jeśli chcą, żeby ich pojazd charakteryzował się znacznie korzystniejszymi parametrami to powinni go oddać w ręce ekspertów, jacy za pomocą komputera dbają o to, aby dany samochód prezentował się idealnie. Tak innowacyjne techniki ulepszania działania konkretnych pojazdów są wręcz czymś wymaganym do zrobienia przy niektórych modelach aut.


Pierwszy z nich to tuning mechaniczny, drugi optyczny. Początkowo uważano, że tuning odnosi się tylko mechanicznych zmian, czyli takich, które mogą zwiększyć osiągi samochodu - i to nieważne czy mówimy o prędkości maksymalnej, przyspieszeniu czy zwiększaniu momentu obrotowego. Komercjalizacja jednak i popularność sprawiły, iż obecnie tuning odnosi się także do elementów stylistycznych auta, tak więc zmian w wyglądzie pojazdu poprzez wykorzystanie spojlerów czy profesjonalnie zaprojektowanych zderzaków. Wielka ilość sklepów np. OEM+ sklep tuningowy online OEM+ zajmuje się wymyślaniem i sprowadzaniem właściwych elementów, jak Shiny Garage, dzięki temu nasz samochód jest w stanie prezentować się faktycznie fachowo.


Wraz z rozwinięciem technologii tuning zawitał w całkiem nowe obszary - zajrzyj na stronę. Zwłaszcza dostrzegalne jest to w nowoczesnych samochodach. Tuning elektroniczny, podobnie jak tuning mechaniczny odnosi się do polepszania właściwości trakcyjnych, zwiększaniu mocy auta, odnosi się jednakowoż głównie do oprogramowania jednostki napędowej, jaka odpowiedzialna jest za kondycję silnika. Najbardziej powszechny jest tak zwany tuning chipowy stosowany w sterownikach motoru, po prostu w komputerze silnika. Tak zastosowany tuning na pewno wpływa na wyższej jakości osiągi, na to, że samochód (prawo jazdy) będzie sprawował się wspaniale przez naprawdę długo.
2022/12/03, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.