Spiżarnie pełne słoików z marynatami, czyli słowo o tym, w jaki sposób zachować na dłużej smak jarzyn i nieimportowanych owoców

Kura domowa to określenie, które najczęściej przysługuje niewieście prowadzącej dom, wychowującej potomstwo i przygotowującej smaczne obiady. Taka gospodyni ma wbrew pozorom ręce pełne roboty, gdyż wybrane czynności wykonuje trochę dłużej niż tzw. kobieta pracująca.

A mianowicie, pani, która zajmuje się domem ma czas, żeby smażyć konfiturę z wiśni, a to jak wiadomo, wymaga więcej nakładu pracy niż wyjście do sklepu wielkopowierzchniowego po gotowy produkt. Z czasem taka kura domowa pozyskuje wiedzę, której mógłby jej pozazdrościć niejeden kuchmistrz, a przepisami albo poradami kulinarnymi może się dzielić z resztą świata na swoim blogu czy branżowych witrynach internetowych. A być może przepis na podgrzybki w zalewie octowej zrobi w sieci sporą furorę (publikuje je żyje rytmem wyznaczonym przez pory roku. Wiosenna pora to czas, kiedy na stołach goszczą tzw. nowalijki. Każda przewidująca rodzicielka dobrze wie, że dzieci nie powinny konsumować świeżych pomidorów, bo one mogą wywołać niechciane reakcje ze strony układu pokarmowego.https://www.apteczka-madrali.pl/94-witaminy-adek witaminy adekNa szczęście, kiedy z końcem czerwca rozpoczyna się prawdziwe lato, to za nim na stoły wkraczają w pełni wartościowe produkty rolne. Z racji tego że nie przetrwają one zbyt długo, należy koniecznie pomyśleć o tym, jak je zamarynować. Najlepiej oczywiście skorzystać ze sprawdzonych, czyli babcinych przepisów. Dzięki takiemu rozwiązaniu niejedna gospodyni uniknęła wsypywania do wyśmienitych konfitur sztucznych barwników bądź innych dodatków.

przeczytaj na smacznypl
Dodał: Stanisław Bobowski
Na podstawie danych z: Radisson Blu Hotel, Kraków
Ze zbiorami płodów ziemi kojarzy się także jesień. To właśnie wtedy grzybiarze wyruszają do lasu, aby tam nazbierać koszyk pełen rydzów. Jeżeli taką wyprawę będzie można wliczyć do udanych, to zaraz na regałach w spiżarni znajdą się podgrzybki w zalewie octowej lub słoiki z marynowanymi prawdziwkami. A jeśli ktoś kupi na pobliskim targu świeże dynie, to i z niech przyrządzi znakomite i pożywne przetwory. Sęk w tym, żeby nie zrażać się ewentualnymi kuchennymi porażkami. Zawsze można przecież uprościć sobie życie - w końcu suszenie grzybów to też jeden ze sposobów przedłużania trwałości tego warzywa. A sama czynność suszenia nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności, zwłaszcza teraz, kiedy w sklepach można zakupić specjalne urządzenia, które wykonują za nas takie zadanie.


Polecamy też

Rynek gier komputerowych rośnie w siłę i podbija światowe rynki

Rodzina aktywna jesienią
Dodał: Future PR
Na podstawie danych z: Future PR
Kiedyś chyba wszystkie dzieci bawiły się na podwórku, natomiast karą było dla nich na rozkaz rodziców zamknięcie w pokoju. Teraz zamknięcie w pokoju nie jest karą, a wielką zabawą.

Na koniec należałoby wspomnieć też o zimie, bo to wtedy zazwyczaj zajadamy się przygotowanymi jesienią przetworami. A poza tym widzimy, że suszenie grzybów nie było zajęciem zupełnie bezsensownym. W końcu barszcz z dodatkiem własnoręcznie zebranych warzyw wydaje się smakować odrobinę lepiej.
2023/03/23, 12:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.