Jak działają wielofunkcyjne narzędzia znane też jako multitoole, jak sensownie je wybrać.

Typowy facet powinien umieć naprawić oraz zrobić wiele rzeczy, a na z pewnością będą mu do tego potrzebne jakieś narzędzia. Oczywiście najlepszą opcją jest zakupienie porządnych, specjalnie dedykowanych do wykonywania określonych czynności. Lecz czasami warto mieć również pod ręką najbardziej potrzebne narzędzia, na wypadek jakieś awarii czy też konieczności szybkiego wykonania jakiś prac. I w takich zastosowaniach bardzo dobrze będą się sprawdzać tak zwane multitool, to znaczy wieloczynnościowe narzędzia. Dobre firmy które produkują te gadżety mieszczą naprawdę sporą narzędziową skrzynkę w element o wielkości niedużej komórki. A jest tego naprawdę dużo, bowiem w skład typowego multitoola wchodzić będą kombinerki, kilka nożyków, otwieracze, przecinaki, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Widać więc że jest tego faktycznie dużo, a inżynierowie co rusz wymyślają kolejne nowości. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że narzędzia z takiego urządzenia raczej nie zastąpią prawdziwych narzędzi, ponieważ po prostu są małe. Lecz przy wykorzystaniu sporadycznym, przy prostych pracach często nie ma konieczności kupowania czegoś dużego, bo mając taki nieduży gadżet całkowicie on powinien wystarczyć.

zdjęcie narzędzi
Dodał: IQRemix
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Multitoole oferowane są przez liczne firmy i w naprawdę sporej ilości układów. W związku z tym że rozmaitych narzędzi które można wykorzystać jest tak duża liczba, to tak naprawdę nie ma możliwości umieszczenia ich wszystkich razem. Dlatego też przeważnie można spotkać multitool bear grylls dedykowane do różnych zastosowań, z dobranymi ze względu na to pojedynczymi narzędziami - narzędzie multitool Beara Gryllsa.

Najprostsze modele będą miały takich narzędzi kilka, to znaczy w standardzie kombinerki, jakiś nożyk i kilka śrubokrętów. Lecz bardziej rozbudowane urządzenia będą już miały nożyczki, pilnik do paznokci, otwieracz do butelek oraz konserw. W urządzeniach o najlepszych parametrach znajdzie się także kilka typów wkrętaków, piłki do drzewa oraz miarki, dzięki temu wszystkiemu można będzie naprawdę dużo zrobić zarówno podczas leśnej wycieczki jak i w domu. Ponieważ multitool gerber są sprzedawane w wielu różnych rodzajach, to przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy - pełna oferta.

Przede wszystkim podstawą będzie znalezienie modelu, który najlepiej będzie spełniał oczekiwania, czyli po prostu będzie miał wszystkie konieczne akcesoria. Ale dodatkowo warto przyjrzeć się jakości wykonania, bo od tego zależeć będzie dalsze użytkowanie. Najważniejsze jest, żeby multitoole były zrobione ze stali odpowiedniej jakości, ale również powinny być odpowiednio spasowane.

Czy zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej wakacje na bałkanach i przeglądnij tam nowe fascynujące wątki. Nie zwlekaj!


2022/11/07, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.