Jak można zadbać o swoje auto, najważniejsze rodzaje kosmetyków stosowane do pielęgnacji karoserii

Zimowe i jesienne miesiące to dla samochodów bardzo trudny okres. Ujemne temperatury mogą źle wpływać na zużywanie mechaniki pojazdu, z powodu dużej wilgoci i opadów także blacharka nie ma prostu w tym okresie. Dużo szybciej w takich warunkach może postępować korozja, zwłaszcza jeżeli na drogach będą się znajdować używane przez służby drogowe środki chemiczne.

Myjnia samochodowa
Dodał: EveryCarListed P
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiosną i latem karoseria również nie ma łatwego życia, promienie słoneczne będą powodować matowienie lakieru, a ptasie odchody i owady mogą w dużym stopniu uszkodzić powłokę. Z tego też powodu kierowca, który długo będzie się chciał cieszyć odpowiednim wyglądem swego samochodu musi systematycznie o niego dbać - zobacz tu. Duża część czynności pielęgnacyjnych nie powinna być kosztowna ani nie zabiera dużo czasu, a jeżeli się będzie pamiętało o tym, to powierzchnia lakieru przez wiele lat będzie w bardzo dobrej formie.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten wątek, na pewno będzie przydatna bieżąca notka. Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swoje kwalifikacje.

Ogromnie ważne jest przy tym, aby używać właściwe kosmetyki samochodowe, które nie będą zawierać żadnych niebezpiecznych dla lakieru związków, tu trzeba być bardzo ostrożnym aby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.

Polecamy też

Chcąc mieć rybki musimy mieć właściwe akcesoria

Rybki, akwarium
Dodał: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Nie ma znaczenia czy poszukujemy akwarium, bo chcemy zacząć hodować rybki, czy zwyczajnie chcemy do niego włożyć żółwia lub chomika. Zawsze musi mieć ono odpowiednie wymiary, tak aby mogło zmieścić to wszystko, co wymyśliliśmy do niego wsadzić. Co więcej, im większe ono będzie, tym lepiej powinno być zrobione i solidniejsze musi mieć szkło, tak by nic złego się z nim nie działo i żeby wytrzymało nacisk tylu litrów wody, do jakich jest przystosowane.


Podstawą podczas pielęgnowania pojazdu są odpowiednie szampony. Wybór ich jest całkiem spory, część z nich będzie służyć tylko do mycia, inne z kolei mają także wosk, jaki jeszcze zabezpiecza lakier przed mechanicznymi czynnikami. W sprzedaży jest też pewna ilość szamponów do specjalnych zastosowań, używa się ich w sytuacjach, gdy zabrudzenia będą rzeczywiście poważne, przykładowo do mycia asfaltu.
Myjnia samochodowa
Dodał: Chris F
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Spora część właścicieli woli też osobno wyczyścić samochód, a następnie go wywoskować - do tego też służą odpowiednie preparaty, przykładowo woski płynne lub tradycyjne. Niezwykle istotnym sprzętem, przez niejednego kierowcę nieco lekceważonym, jest delikatna gąbka do czyszczenia, jeżeli będzie ona miała za dużą ostrość to może spowodować porysowanie powierzchni lakieru.

Zajmując się kompleksowo karoserią nie można też zapomnieć o kołach, preparat do czyszczenia felg z pewnością przywróci blask i odpowiedni wygląd nawet bardzo zniszczonym felgom. Najważniejsze jest, żeby o pielęgnacji samochodu pamiętać nie raz na rok przed świętami, ale systematycznie, wtedy trochę dłużej zachowa on odpowiedni wygląd.
2022/05/11, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.