Kołobrzeg - recepta na doskonałe wakacje nad morzem

Kołobrzeg i Władysławowo to popularne kurorty morskie i uzdrowiska, jednakże ze względu na swoje strategiczne usytuowanie, Kołobrzeg przez parę wieków był miastem – fortecą, czego świadectwem są ocalone do dziś okopy. Bardzo dużo z nich jest adaptowanych do pełnienia nowych, teraźniejszych funkcji i służą one jednocześnie mieszkańcom miasta, jak i podróżnikom. Każdy, kto lubi sobie czynny wypoczynek, organizując urlop 2014 może, więc zdecydowanie postawić na Kołobrzeg!

Gdańsk
Dodał: MrSco
Przykładem nowiutkiego pomysłu na starodawne budynki jest Wilczy Fort, na obszarze, którego zrobiono amfiteatr – miejsce, gdzie odbywa się wiele imprez kulturalnych. Dawny Fort Ujście, został z kolei zaadaptowany na kawiarnię, w której imprezują wilki morskie.

Polecamy też

Wycieczki zagraniczne w bieżącym roku

Podróże z dzieckiem
Dodał: FuturePR
Na podstawie danych z: FuturePR
Opadają sportowe emocje i zaczynają się wakacje. Plany zwykle tworzy się na kilkadziesiąt dni przed wyjazdem, ale dla wszystkich spóźnialskich bez wątpienia zostaną dobre propozycje w katalogach. Pozostaje pytanie: dokąd jechać i które biuro podróży wybrać?


Kołobrzeg został wpisany na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Przykładem architektury gotyckiej w mieście, jest Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybudowana w czwartym wieku i posiadająca w swym wnętrzu wiele drogocennych rekwizytów, między innymi krucyfiks "figura życia" z tysiąc trzysta trzydziestego roku i chrzcielnicę z dwudziestoma sześcioma scenami z życia Chrystusa z tysiąc trzysta pięćdziesiątego piątego roku. Kolejnym typowym przykładem kołobrzeskiego gotyku jest Baszta Lontowa. Wśród zabytków neogotyckich powinno się wymienić ratusz miejski z 1832 r. przypominający odrobinę średniowieczny zamek obronny. W ratuszu mieści się Galeria Sztuki Współczesnej, w której demonstrowane są wystawy kołobrzeskich plastyków. Warto także zwrócić uwagę na neogotycki gmach kołobrzeskiej poczty oraz kościół rektoralny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Niezwykle fascynującym punktem w Kołobrzegu jest Muzeum Miasta, gdzie można zobaczyć kolekcję meteorologiczną, zawierajacą rzeczy, które w przeszłości używano do mierzenia i ważenia. Jest to jedna z trzech tego typu wystaw w naszym kraju.

Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w tym wpisie są absorbujące, zobacz również ten odnośnik - to unikalna strona www (https://pizzahut.pl/restauracje/opole), na której odnajdziesz pokrewne tematy.

Trzeba także popatrzeć do Muzeum Oręża Polskiego z ekspozycją militariów stosowanych od wczesnego średniowiecza do teraźniejszości.

Miasto Kołobrzeg leży u ujścia rzeki Parsęty i to akurat tu umieszczono port morski, z rolą: kupiecką, pasażerską, rybacką i jachtową. Kołobrzeg ma również swoje molo, które osiągając długość 220 m jest najdłuższym żelbetowym molem w Polsce. Odpływają stąd nieduże stateczki wycieczkowe, które przebywają krótkie rejsy widokowe. Symbolem miasta jest też latarnia morska, która powstała w miejsce obiektu zniszczonego w trakcie II Wojny Światowej. Latarnia ma 26 m wysokości i jest otworzona do zwiedzania. Między molem, a latarnią, wzdłuż miejskiej plaży ciągnie się Bulwar Jana Szymańskiego. Tą nadmorską ulicę wybudowano w 1994 r. zamieniając starą, uszkodzoną przez burze morską. Bulwar graniczy z Parkiem Nadmorskim, który jest buforem między Dzielnicą Portową, a Uzdrowiskową. Przy deptaku wznosi się Pomnik Zaślubin Polski z morzem Bałtyckim. Trzeba zaznaczyć, iż Kołobrzeg jest najpotężniejszym kurortem leczniczym na polskim wybrzeżu. W Kołobrzegu oraz jego okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz zasoby borowiny. Kuracjusze przyjeżdżają tu szczególnie w celu kurowania schorzeń układu oddechowego, krążenia i stawów. Kołobrzeska plaża należy do najbardziej bezpiecznych i najlepiej zagospodarowanych plaż w Polsce.

Otrzymanie kolejnych informacji na nakreślany tutaj temat jest dla Ciebie kwestią nie cierpiącą zwłoki? Jeśli tak, to bez strachu kliknij ten odnośnik i tam zdobądź ważne info (http://www.hotelmikolajki.pl/biznes/sale-konferencyjne).

Jest obszerna i piaszczysta i ciągnie się od ujścia Parsęty i portu, obok latarni morskiej wzdłuż miasta, do parków dzielnicy sanatoryjnej.

Kołobrzeg jest popularnym ośrodkiem kulturalnym. W sezonie odbywają się tu liczne koncerty i festiwale, między innymi.: Międzynarodowy Bieg Zaślubin, Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie, Europejski Dzień morza, Festiwal Szantowy "Na Fali", Regaty "Srebrny Dzwon", Kołobrzeski Piknik Wojskowy, Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze", Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", Międzynarodowy Festiwal Szachowy, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Interfolk", Obchody Regionalnych Światowych Dni Turystki, Międzynarodowy Konkurs Satyryczny "Papkinada" oraz Sunrise Festival.

Wielbiciele natury mogą udać się do znajdującego się przy granicach miasta Ekoparku Wschodniego na Podczelu, który jest skupiskiem łąkowym i szuwarowym roślinności halofilnej, gdzie rosną słonorośla posiadające tutaj jedyne stanowisko w naszym kraju. Zrobiono tu także dwa obszary Natura 2000: Trzebiatowsko – Kołobrzeski Pas Nadmorski i Dorzecze Parsęty. Fanów dwóch kółek na sto procent zainteresuje wiadomość, że w Kołobrzegu rozpoczyna się parę szlaków rowerowych gminy Kołobrzeg i gminy Ustronie Morskie, a także biegnie przez niego międzynarodowy szlak rowerowy R-10.

*** Całkowitą propozycję na wakacje 2015 we Władysławowie można znaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki: - noclegi Władysławowo (domki do wynajęcia we Władysławowie) - agroturystyka Władysławowo
2021/11/02, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.