Jakie są dobre strony wypoczynku w stolicy Tatr

Tatry to najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat, który z kolei jest jednym z największych pasm na kontynencie europejskim. Spory poziom różnicy wysokości terenu, znakomite krajobrazy, lokalne społeczeństwo i kultura, czyste i świeże powietrze oraz zasobna flora i różnoraka fauna, czyli po prostu obcowanie z naturalnym środowiskiem. Na polskiej stronie Tatr, u podnóży tych wspaniałych gór, leży miejscowość zwana Zakopane. Jej początki sięgają szesnastego wieku, kiedy to zbudowana została jako osada pasterska. Największy rozkwit Zakopanego szacuje się na dwudziesty wiek. W przedziale lat 1910-1930 osiedliło się w to miejsce o dziesięć tysięcy więcej osób, a w przedziale lat 1931-1989 pojawiło się jedenaście tysięcy następnych ludzi.
Zakopane - góry
Dodał: Pawel Pacholec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Miejscowość tą można spokojnie określić mianem miasta, które wielu mieszkańców naszego kraju kojarzy z określeniem „stolica Tatr”.

Doskonałe okazje, atrakcyjne stawki! To wszystko jest możliwe, chodź, spójrz na stronę (http://www.alpinlife.pl/ladowarka-solarna-powertraveller-solarmonkey-with-nut-p-267.html), a bez wątpienia się nie rozczarujesz!

W mieście, o którym mowa odbywały się liczne mistrzostwa sportowe powiązane ze sportami zimowymi, do których należały mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym a także zawody mistrzostw Europy w biathlonie. Rokrocznie organizowane są tu konkursy pucharu świata w skokach narciarskich, a odbywają się na Wielkiej Krokwi – największej skoczni narciarskiej w Polsce (w parze ze skocznią imienia Adama Małysza, najsłynniejszego polskiego skoczka w historii.

Zakopane zimą
Dodał: Greger Ravik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wakacje w Zakopanym i w lecie, i w zimie są w stanie zapewnić bardzo dużo radosnych i pamiętnych doznań . Można tam skosztować prawdziwych góralskich dań, takich jak ziemniaki z kapustą lub też typowy przysmak dla miejscowej ludności – kozie sery. Najchętniej wybieranym mięsem jest oczywiście baranina. Poza aspektem związanym z kuchnią, dobrze jest wybrać się na urlop w górach z uwagi na fenomenalne krajobrazy, czyste powietrze i wielokilometrowe szlaki turystyczne które prowadzą przez góry i doliny. Ciekawym miejscem są również Karkonosze: ciekawe propozycje


Polecamy też

Dlaczego na nadchodzące wakacje poleca się wybrać w góry zamiast nad morze?

polskie Tatry
Dodał: Pawel Pacholec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czas wakacji to od zawsze był, jest i będzie piękny czas w życiu każdego z nas, bez względu na płeć, ile ma się lat, czy zainteresowania. Jako dzieci, każde z nas wyczekiwało wakacji prawie jak jakiegoś objawienia. Miliony pomysłów do wykonania, całkowite odrzucenie szkoły i tego, że na wrzesień znów będzie trzeba wrócić do nauki. Kiedy rozpoczynały się wakacje, wszystkie dzieci czuły, że będą one trwać wiecznie. Gry i zabawy ze znajomymi, wiele godzin poza domem i nieliczne obowiązki, jakie mogą na nas spaść, to związane z domem lub skoszeniem trawnika.

Będąc w Zakopanym, nie można pozwolić sobie na pominięcie wycieczki na Morskie Oko, a więc największe i zdecydowanie najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, otoczone z każdej strony wysokimi masywami górskimi. Jezioro to położone jest na terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych w kraju. Na zwiedzenie tego miejsca warto poświęcić nawet parę dni i wydać każdą złotówkę na doświadczonego przewodnika.
2020/04/09, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.