Jakie są dobre strony wypoczynku w stolicy Tatr

Tatry to najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat, który z kolei jest jednym z największych pasm na kontynencie europejskim. Spory poziom różnicy wysokości terenu, znakomite krajobrazy, lokalne społeczeństwo i kultura, czyste i świeże powietrze oraz zasobna flora i różnoraka fauna, czyli po prostu obcowanie z naturalnym środowiskiem. Na polskiej stronie Tatr, u podnóży tych wspaniałych gór, leży miejscowość zwana Zakopane. Jej początki sięgają szesnastego wieku, kiedy to zbudowana została jako osada pasterska. Największy rozkwit Zakopanego szacuje się na dwudziesty wiek. W przedziale lat 1910-1930 osiedliło się w to miejsce o dziesięć tysięcy więcej osób, a w przedziale lat 1931-1989 pojawiło się jedenaście tysięcy następnych ludzi.
Zakopane - góry
Dodał: Pawel Pacholec
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Miejscowość tą można spokojnie określić mianem miasta, które wielu mieszkańców naszego kraju kojarzy z określeniem „stolica Tatr”.

Doskonałe okazje, atrakcyjne stawki! To wszystko jest możliwe, chodź, spójrz na stronę (http://www.alpinlife.pl/ladowarka-solarna-powertraveller-solarmonkey-with-nut-p-267.html), a bez wątpienia się nie rozczarujesz!

W mieście, o którym mowa odbywały się liczne mistrzostwa sportowe powiązane ze sportami zimowymi, do których należały mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym a także zawody mistrzostw Europy w biathlonie. Rokrocznie organizowane są tu konkursy pucharu świata w skokach narciarskich, a odbywają się na Wielkiej Krokwi – największej skoczni narciarskiej w Polsce (w parze ze skocznią imienia Adama Małysza, najsłynniejszego polskiego skoczka w historii.

Zakopane zimą
Dodał: Greger Ravik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wakacje w Zakopanym i w lecie, i w zimie są w stanie zapewnić bardzo dużo radosnych i pamiętnych doznań . Można tam skosztować prawdziwych góralskich dań, takich jak ziemniaki z kapustą lub też typowy przysmak dla miejscowej ludności – kozie sery. Najchętniej wybieranym mięsem jest oczywiście baranina. Poza aspektem związanym z kuchnią, dobrze jest wybrać się na urlop w górach z uwagi na fenomenalne krajobrazy, czyste powietrze i wielokilometrowe szlaki turystyczne które prowadzą przez góry i doliny. Ciekawym miejscem są również Karkonosze: ciekawe propozycje


Polecamy też

Restauracja musi posiadać wszystko co najlepsze

stolik w restauracji
Dodał: Pfarrei St. Bonifatius Berlin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czy posiadamy nadzieję na wypróbowanie wspaniałych dań? Przeważnie jeśli wymyślamy udanie się do restauracji, to chcemy posiadać pewność, że będzie nam tam zaserwowane wspaniałe jedzenie oraz będziemy obsługiwani przez kelnerów przygotowanych na odpowiednim poziomie. Dlatego tak ważne dla niektórych ludzi jest to, żeby wyszukane przez nich miejsca cechowały się niesamowitą atmosferą oraz niesamowitą kuchnią.

Będąc w Zakopanym, nie można pozwolić sobie na pominięcie wycieczki na Morskie Oko, a więc największe i zdecydowanie najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, otoczone z każdej strony wysokimi masywami górskimi. Jezioro to położone jest na terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych w kraju. Na zwiedzenie tego miejsca warto poświęcić nawet parę dni i wydać każdą złotówkę na doświadczonego przewodnika.
2020/04/09, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.