Jak ułatwić sobie pracę w kuchni. Są różnorodne metody, a poszczególne przybory naprawdę zaskakują swoją praktycznością

Praca w kuchni nie należy do najprostszych, lecz mamy okazję sobie wszystkie te kuchenne zadania uprościć używając ekonomiczne akcesoria. Bez wątpienia można wymienić tu wiele propozycji, lecz na uwagę zasługuje szczególnie jedna. Jest tak ważna, bo jest niezbędna w naprawdę ogromnej liczbie prac w kuchni. O czym mówimy?
silikonowe foremki do pieczenia
Dodał: Didriks
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Stolnica silikonowa, nazywana również matą silikonową, to całkowicie innowacyjna rzecz w kuchennych pracach.http://www.reklamywiktor.pl/oferta/kasetony-i-szyldy.html - dużo więcej- www.reklamywiktor.pl/oferta/kasetony-i-szyldy.html -Na pewno przypadnie do gustu osobom, które często do tego rodzaju pracy wykorzystywały kuchenny blat lub zwykłą, drewnianą stolnicę. Sylikonowa mata ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze nie ześlizguje się i nie zwija. doskonale wytworzony gładki spód bardzo dobrze dopasowuje się do blatu

Poza tym, powierzchnia jest tak zrobiona, że ciasto do niej nie będzie przywierać. Oznacza to, iż nie musimy co chwilę posypywać mąką. Równocześnie niezwykle łatwo utrzymywać ją w pełnej czystości. Trzeba tylko wykorzystać do tego wilgotnej ściereczki i wytrzeć papierowym ręcznikiem. Jak chcemy mamy szansę ją myć również w zmywarce.

Na każdym z boków zobaczymy przydatne miarki. Są bardzo funkcjonalne, gdyż biorą udział w cięciu fragmentów ciasta, które muszę mieć określone wymiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmie dużo miejsca, więc po zrobionej pracy mamy okazję ja po prostu zawinąć i schować w szufladzie. Popatrzmy jaka to zaleta w porównaniu z wykonanymi z drewna, tradycyjnymi stolnicami – często nie wiedzieliśmy gdzie je dać. Co ciekawe, maty wykonanej z silikonu możemy używać także w piekarniku. Najwyższa temperatura, którą jest w stanie zaakceptować, to 230 stopni Celsjusza. Jest to bez wątpienia interesujący zamiennik takich materiałów, jak papier do pieczenia czy tłuszcz. To kolejna zaleta używania stolnicy wykonanej z silikonu.


Polecamy też

Jak działają wielofunkcyjne narzędzia znane też jako multitoole, jak sensownie je wybrać.

narzędzia
Dodał: regan76
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Typowy mężczyzna powinien umieć naprawić oraz zrobić dużo rzeczy, a na z pewnością potrzebne mu do tego będą odpowiednie narzędzia. Rzecz jasna najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie porządnych, specjalnie dedykowanych do robienia określonych czynności. Lecz czasem należy mieć też pod ręką najbardziej potrzebne narzędzia, na wypadek jakieś awarii czy też konieczności szybkiego wykonania jakiś prac. I w tego typu przypadkach bardzo dobrze sprawdzają się tak zwane multitool, czyli narzędzia wieloczynnościowe. Dobre firmy produkujące tego typu gadżety mieszczą naprawdę sporą skrzynkę z narzędziami w element o rozmiarze niewielkiego telefonu komórkowego. A będzie tego naprawdę dużo, bo w skład typowego multitoola będą wchodziły kombinerki, różne nożyki, przecinaki, otwieracze, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Widać więc że jest tego faktycznie dużo, a projektanci bez przerwy wymyślają kolejne nowości. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że narzędzia z urządzenia tego typu nie zastąpią raczej narzędzi z prawdziwego zdarzenia, gdyż zwyczajnie są małe. Jednak przy wykorzystaniu sporadycznym, podczas prostych prac często nie ma konieczności kupowania czegoś oddzielnego, bo powiadając taki niewielki gadżet w zupełności on powinien wystarczyć.


Czas wypieków z Empikiem
Dodał: Empik
Na podstawie danych z: Empik
Naturalnie, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), jednak jeśli istnieje inna ciekawa, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to przyrząd bardzo użyteczny w kuchennych pracach (sprawdź także - produkty podobne). Sprawdza się wszędzie, a jak masz małą kuchnię to będzie wręcz idealna.

Poznaj dodatkowo inne wiadomości odnośnie takiej problematyki. Kliknij tu i przeczytaj więcej opinii na ten temat tej kwestii. To też żywo Cię zaabsorbuje.

Nie dość, że zajmie niewiele miejsca, to dzięki swojej elastyczności bardzo łatwo ją przechowywać.
2022/07/22, 15:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.