Jak troszczyć się o swoje sierściuchy, aby nie stanowiły one jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia lokatorów

Choć przywykło się uważać, że kociaki uwielbiają podążać własnymi ścieżkami, a nawet, że bywają fałszywe i nieobliczalne, to są pupilami bardzo często hodowanymi i to nawet przez kobiety mieszkające w czteropiętrowcach w ogromnych miastach. Rzecz oczywista o wiele lepszym miejscem dla takich pupili pozostają gospodarstwa wiejskie, bo tutaj mają doskonałe warunki do życia. Jednak niezależnie od tego, pod jakim adresem mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze powinni być najedzeni i czyści.

Kot w muszce
Dodał: Jennifer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Koty nie są mile widzianymi lokatorami w domu, kiedy gospodyni spodziewa się potomstwa. Te zwierzętami są roznosicielami groźnej dla płodu choroby, która w przyszłości jest w stanie stać się powodem niepełnosprawności niemowlęcia. Żeby uniknąć tego typu zagrożeń, trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad higieny, a szczególnie pilnować, by Filemon nie zaglądał do siatki z zakupami i nie jadł z talerza domowników.

O tym, że sierściuchy bywają roznosicielami groźnych przypadłości chyba nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy doskonale wiedzą, że kocury, zupełnie jak psiaki, mogą mieć pchły. Bezpańskie koty z pewnością do końca swego kociego życia będą nosić w futrze tych mało potrzebnych mieszkańców. Natomiast te sierściuchy, które są własnością matron najmujących mieszkania w miastach, mają pieskie życie. Takie właścicielki kupią preparaty na pchły dla kota i w taki oto prosty sposób oczyszczą futro swojego pupila - zobacz także żwirek dla kota.

Kot
Dodał: Sylvain L.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
O wiele więcej powinności przy pielęgnacji pupila mają posiadacze kociaków o długiej sierści. O tak wspaniałe futro należy codziennie dbać. Rzecz oczywista mruczka nie kąpie się w wodzie - warto jednak je raz na jakiś czas nienagannie go wyczesać, a w razie potrzeby zastosować również preparaty na pchły dla kota. Czynności pielęgnacyjnych wcale nie musimy wykonywać na własną rękę. Współcześnie powstało na rynku dużo salonów piękności dla naszych czworonogów.

W tego rodzaju miejscach mogą one liczyć na perfekcyjnie wykonane zabiegi. Pracownicy bywają właściwie przeszkoleni, a ich kompetencje nie pozostawiają najczęściej nic do życzenia. Kto nie jest w stanie regularnie fundować swojemu kotu takiego komfortu, być może uda się do salonu przykładowo raz bądź dwa razy do roku. Taka wizyta może również łączyć się z specjalistycznymi radami udzielanymi przez pracownice salonu. A raz na jakiś czas warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, aby sprawdzić stan zdrowia naszego zwierzaka.
2023/01/13, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.