Jak udekorować szklany słoik?

Do przetrzymywania przetworów, czy aromatycznych herbat świetnie nadają się większe bądź mniejsze słoiki. Lepiej będą się prezentowały na kuchennych półkach, gdy je własnoręcznie udekorujemy. Dodadzą wnętrzu atmosfery, będą także tworzyły doskonałą ozdobę wnętrza. Jak udekorować słoik?
bukiet w słoiku
Dodał: ProFlowers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bez względu na to, jaką techniką plastyczną chcemy użyć, nim zaczniemy prace nad zdobieniem musimy zgromadzić konieczne narzędzia. W tekście interesujące porady na to jak ładnie ozdobić słoik. Wymagane będą:

dekoracyjne słoiki
Dodał: Personal Creations
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
- większe i mniejsze słoiki + nakrętki – należy je skrupulatnie oczyścić, najlepiej sparzyć wrzątkiem i osuszyć ścierką, - klej – najlepiej transparentny, - nożyczki, - żelowe farbki witrażowe, - materiały do dekoracji - koraliki, nalepki z nazwami przypraw bądź przetworów, wstążka, gumki recepturki, kolorowe szkiełka, ziarenka kawy lub (fototapety przestrzenne-lemonroom.pl) zbóż itp., materiał dekoracyjny, ceratkę, koronki, serwetki – w tej kwestii jedynym limitem jest wyłącznie własna wyobraźnia.

Słoik na przetwory. Z powodu pasteryzacji przetworów i długiego gotowania we wrzącej wodzie słoiki możemy przyozdobić dopiero po ich przestudzeniu. W necie znajdziemy całą masę przykładów naklejek – wystarczy je wydrukować na samoprzylepnym papierze, przykleić po środku słoika. Potem obrysowujemy wieczko na ozdobnym materiale – wycinamy kółko o średnicy dwa razy większej niż odrysowane wieczko, i naciągamy za pomocą gumki recepturki na zakrętkę. Finalnie bierzemy zawiązujemy dekoracyjną kokardką – zrobione! Słoik na kawę. Tu zdecydowanie możemy puścić wodze fantazji.


Polecamy też

Odpoczywaj we Wrocławiu, gdy zapragniesz

drink bar wrocław
Dodał: Piotr Marek
Na podstawie danych z: Selena SA
Wrocław z pewnością jest miastem, które warto odwiedzić. Posiada mnóstwo ciekawych zabytków i miejsc, w których spokojnie odpoczniemy. Co ważne, mieszkańcy tego miejsca są niezwykle przyjaźni.


Każdego roku Wrocław zwiedzają rzesze turystów.

Dobrze jednak, by na pierwszy rzut oka było wiadomo, co jest w naczyniu przechowywane. Zdecydujmy się na materiały, które są w kolorze przypominającym kawę, bądź tematyką nadruku nawiązują do kawy. Można więc wykorzystać do oklejenia słoika serwetkę z motywem ziaren kawy, bądź filiżanek pełnych pachnącego płynu. Musimy jedynie pamiętać, by później właściwie zabezpieczyć transparentnym lakierem tak ozdobiony słoik.

Musisz udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy informacje, które opisują prezentowany wątek, są wnikliwe. Jeśli nie, to przejrzyj stronę www (https://eposciele.com.pl/materace), która ma ważne wiadomości.

2019/10/01, 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.