Dlaczego poleca się wyjechać na wczasy na Kaszuby?

Kaszuby to nazwa konkretnego regionu kulturowego usytuowanego w północnej części naszego państwa, który tworzy część Pomorza. Na terenie Kaszub na każdym kroku można się spotkać z miejscowym społeczeństwem mówiącym w języku kaszubskim. W tym też języku wydawane są różnego rodzaju gazety i dzienniki, prowadzone miejscowe stacje radiowe a także programy telewizyjne. Osoby planujące spędzenie wczasów na tych terenach bez żadnej trudności będą w stanie rozmawiać po Polsku, choć większość z nich dobrze porozumiewa się w języku polskim, choć większa część z nich twierdzi, że jest on ich drugim językiem. Co może ciekawić, alfabet oraz wymowa po kaszubsku mocno różni się od polskich.

na Kaszubach
Dodał: tomasz przechlewski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pojawia się kilka nowych liter, których wymowa brzmi zupełnie inaczej niż polskich. Wszyscy ci, którzy zainteresują się dziedzictwem kulturowym Kaszubów, zdecydowanie powinni wybrać się w podróż po muzeach opisujących historię, język, muzykę a nawet zabudowę, którą zobaczyć można w Kaszubskim Parku Etnograficznym położonym we Wdzydzach Kiszewskich. Dość spora część Pomorza usytuowana jest na terenie Kaszub, a wraz z nimi Mierzeja Helska wraz z gminami miejskimi Hel, Jastarnią oraz część Władysławowa.

Od kilkunastu lat półwysep ten cieszy się ogromną popularnością, głównie wśród młodych ludzi, spowodowaną przyzwoitymi warunkami do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Co roku organizowane są tam mistrzostwa w skimboardingu, dyscyplinie polegającej surfowaniu na płyciźnie bądź falach przy wykorzystaniu specjalnej deski skimboardowej.

Popatrz nie jedynie na ten tekst, ale również na komentarze z www. Może pewne z nich zainspirują Cię tak mocno, że zechcesz zostawić swą opinię.

Choć cała zabawa z początku wydaje się być dziecinnie łatwa, w gruncie rzeczy stanowi niezłe wyzwanie nawet dla prawdziwych sportowców. Mierzeja Helska przyciąga młodych ludzi również dzięki organizacji bardzo wielu imprez i festiwali o tematyce i brzmieniu odpowiadającym najnowszym trendom w świecie mody i muzyki.

Wszystko to, co jest w danym momencie najpopularniejsze, na pewno znajdziesz dokładnie w tym miejscu.

Urlop na Kaszubach (tu dużo więcej informacji: wakacje na Kaszubach) to sposobność zapoznania się z kulturą kaszubską, zapoznanie się z jej historią i podobnym lecz jednocześnie innym językiem w porównaniu do naszej ojczystej mowy. To również szalona zabawa na Mierzei Helskiej pośród tysięcy młodych ludzi, którzy przyjeżdżają w to miejsce z powodu sportu oraz nieprzerwanych imprez.
2022/05/02, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.