Nowatorskie metody filmowania, opis ostatnich możliwości i pomysłów w amatorskim filmowani

Od kiedy tylko pojawiły się możliwości techniczne ludzie uwieczniają istotne wydarzenia ze swojego życia na zdjęciach i nagrań wideo. Obecnie technika jest na tym wysokim poziomie, że za pomocą zwykłego smartfona można nagrywać i fotografować w znacznie lepszej jakości, niż przy użyciu drogich, zaawansowanych sprzętów kilkanaście lat temu.

www.gohero.pl/dji-inspire-1ę zwiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, programy mają coraz bardziej wydajne algorytmy, więc i użytkownikom jest coraz prościej. Dużo ludzi wykorzystuje do tych celów smarfony, ograniczając się wtedy do posiadania tylko jednego, wielofunkcyjnego urządzenia, za pomocą którego można telefonować, zrobić zdjęcie, kręcić filmy a gdy będą chęci też zagrać. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował sprzętu bardziej profesjonalnego, to również znajdzie spory jego wybór w elektronicznych sklepach.

Widok z lotu ptaka
Dodał: Peter Linehan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy bardzo dużą furorę zaczęły robić kamery sportowe. Moda na uwiecznianie z perspektywy sportowca swoich wyczynów pojawiła się niedawno. Ktoś wpadł na pomysł, żeby na kasku zamontować niedużą kamerę i zacząć nagrywać to, co ogląda osoba, która ją nosi. Nagrany w taki sposób film pokazuje wyczyny całkowicie odmiennie niż wcześniej, i od razu miłośnicy adrenaliny zaczęli w ten sposób filmować najróżniejsze sytuacje. Powstawać zaczęły specjalne kamery do montażu na kaskach, trwałe, wytrzymałe na wilgoć i wstrząsy, i przede wszystkim nagrywające w dużej rozdzielczości, które zaczęły zdobywać bardzo dużą popularność wśród młodych ludzi. Ostatnim hitem wśród miłośników filmowania są multikoptery, przykładowo takie jak DJI Inspire 1. Steruje się nimi przy pomocy odpowiedniego pilota, zarówno samym lotem, jak i kamerą do nagrywania. Dron z kamerą da radę latać nawet pół godziny cały czas nagrywając, bardzo dobrze będą się więc nadawać na przykład do filmowania różnych uroczystości. Używając ich powinno się pamiętać, aby nagrywać tylko to, na co dostało się zezwolenie.
2018/07/12, 01:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.