W jaki sposób rozmawiać na tematy związane z seksualnością

Każdy z nas potrzebuje miłości i bliskości, są to jedne z najistotniejszych pragnień ludzkich, i to niezależnie tego ile ma się lat. W przypadku dzieci nie budzi to naszych kontrowersji. Trochę inaczej bywa w przypadku dorosłych. Tutaj temat bliskości i miłości ociera się o tabu. Bardzo duże znaczenie ma tutaj płeć osoby, dużo prościej jest bowiem paniom objawiać swoje emocje niż ich partnerom. Oni - z racji swojego wychowania - nie przywykli do oznajmiania swych uczuć, co może prowadzić do konfliktów.
para
Dodał: pasiv/agresiv
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Stąd w związku zawsze warto prowadzić dialog, szczególnie o uczuciach. Trzeba powiedzieć iż prawdopodobnie nie będą to najłatwiejsze rozmowy, niemniej jednak niezbędne dla zdrowia związku. Niezwykle istotne jest aby tego rodzaju rozmowy prowadzić w sytuacji, kiedy obie strony będą wypoczęte oraz mają na to czas.

Polecamy też

Najbardziej popularne instrumenty muzyczne dęte

Instrument puzon
Dodał: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Instrumenty dęte są grupą nazywaną również aerofonami. Zalicza się do nich kolejno instrumenty dęte z drewna, z blachy i klawiszowe. Przykładem instrumentów dętych drewnianych mogą być saksofony.


Podobnie istotne, a nawet jeszcze ważniejsze będzie to w kwestii spraw intymnych. Oczywiście każdy ma swoje upodobania w kwestiach erotycznych. Kiedyś ktoś bardzo mądry powiedział, iż wszystko może być dozwolone pod warunkiem że obydwie strony wyrażą na to zgodę. Powinna to być akceptacja jasna i nie budząca żadnych wątpliwości. Zatem nie ma niczego złego w stosowaniu tak kontrowersyjnych przedmiotów jak przykładowo pejcz - jeśli obydwie strony tego chcą (tutaj przykłady dla zainteresowanych: pejcz). Rzecz jasna trzeba zastrzec, iż ewentualne cofniecie zgody powinno być bezwzględnie przestrzegane.

Aby zgoda na pewne postępowania erotyczne była świadoma, konieczna jest wcześniejsza bezpośrednia i spokojna rozmowa, bez używania prób nacisku, a już na pewno nieakceptowalny jest szantaż emocjonalny. Niestety, rozmowa o potrzebach cielesnych może być jedną z najbardziej kłopotliwych dla obu stron. Strona wychodząca z niecodzienną ideą może spodziewać się odrzucenia z powodu swoich preferencji, natomiast druga strona może czuć się traktowana przedmiotowo, co nie jest miłym uczuciem. Wynika stąd, że nim rozpoczniemy rozmawiać na tak delikatne tematy, musimy odpowiednio przemyśleć nie tylko argumenty, ale także sposób ich przekazania (nawet gdy tematem do rozmów ma być tak niewinny przedmiot jak dajmy na to pas do pończoch).
2022/05/18, 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.