Przykłady książek i ich kinowych ekranizacji. Czy to odpowiedni pomysł na upominek?

Są takie tytuły książek czy filmów, które kojarzą chyba wszyscy. Często na podstawie książek tworzy się ekranizacje, jakie sprawiają, że dana historia staje się znana przez jeszcze większe grono osób. To sprawia też, iż takie pozycje mogą okazać się idealnym pomysłem dajmy na to na podarunek. O jakich tytułach warto wspomnieć?

Wiele osób kojarzy na pewno osobę Hanibala Lectera. Postać ta została sławna za sprawą filmu, który zyskał duży rozgłos oraz popularność. W roku 2007 została nakręcona jedna z części Hanibal po drugiej stronie maski, jaka mówi o dużo o dzieciństwie Hanibala. Warto wiedzieć, iż filmy o wspomnianej postaci powstawały na podstawie książek, które tak samo jak film są dobrym upominkiem dla osób w różnym wieku.

książki
Dodał: Sarah Sammis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kolejną książką oraz filmem, które na pewno kojarzy sporo ludzi jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin tak naprawdę była już popularna nim została przeniesiona na ekran. Twórczość Austin bowiem posiada sporo fanów na całym świecie. Zarówno powieść jak i film przedstawiają świat wyższych sfer w Anglii na styku dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku. Pełna jest różnego rodzaju intryg oraz romansów, jakich w tamtych czasach nie brakowało- hannibal po drugiej stronie maski ceneo.pl.

Greg Zorba jest propozycją zapewne dla trochę starszych osób, które pamiętają sławny film z roku 1964 z aktorem Anthonym Quinnem, który został stworzony na podstawie książki. Na kartach książki jak również w filmie pokazane są losy Greka udającego się z kontynentalnej części Grecji na Kretę. Doskonale oraz w sposób bardzo barwny przedstawiona jest tam mentalność osób zamieszkujących Bałkany.

Polecamy też

Podarunek urodzinowy dla najbliższej osoby

lekcje
Dodał: Arek Olek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy z nas kocha dostawać podarki z okazji swych urodzin lub innej tak samo dla nas znaczącej daty lub święta. To dokładnie urodziny kojarzą nam się zwykle z upominkami (tuż po Bożym Narodzeniu).


Inną natomiast książką, jaką kojarzą wszyscy będzie Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia swoich snów oraz marzeń sennych. Temat ten bowiem od zawsze interesował sporo osób. Jest kojarzony bowiem z czymś tajemniczym, czego znaczenie chcielibyśmy odkryć. Taki sennik w jasny sposób podpowiada co kryje się za naszymi marzeniami sennymi- źródło artykułu.

To na pewno nie wszystkie propozycje, natomiast takie, które mogą przypaść do gustu dużej ilości osób. Dobrze jest zatem sięgnąć czasami po książki oraz ich filmowe adaptacje, albo też po książki, jakie są takim jakby pewnikiem. Tym bardziej jak nie za dobrze znamy osobę, której chcemy zrobić niespodziankę. W takim wypadku jest więcej szans na to, iż tego rodzaju upominek trafi w gusta.
2023/03/20, 18:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.