Od czego rozpocząć ćwiczenia gry na wiośle

Szukajć pierwszych piosenek gitarowych, młodzi ludzie zwykle zaczynają od piosenek. Małe dzieci zwykle grają utwory do śpiewania, które znane są od lat nawet naszym dziadkowm czy też rodzicom. Piosenki te weszły do kanonu utworów, jakie pojawiają się w śpiewnikach harcerskich i ogniskowych. Nie są to zwykle utwory trudne, używa się do ich grania najprostszych kilku akordów, nawet w sytuacji gdy w oyginale partie gitary są bardziej rozbudowane.


gitara
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Ten typ pracy z instrumentem może oczywiście umożliwiać nam pobrzdękiwanie sobie na gitarze na ogniskach. W końcu posiądziemy umiejętność odtworzenia paru piosenek, zazwyczaj większość z nich będziemy odgrywać w identyczny sposób, sprowadzając wszystkie do najprostszych chwytów i charakterystycznych kilku bić ogniskowych. Na pewno jednak nasze ucho nie uwrażliwi się na to, czym naprawdę jest muzyka, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy akordami molowymi i durowymi i wszelkimi ich przebiegami, progresjami.

Jeśli ktoś oczekuje więcej od swojej przgody z gitarą, powinien już na samym początku dobierać sobie utwory z różnorodnych gatunków muzycznych. Najlepiej też aby te utwory grane były różnymi technikami. Często wielokrotne zagranie piosenki lub utworu, który za pierwszym razem wydaje nam się niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasze ucho w końcu uzna te melodie za ciekawe i bardzo ładne. Z czasem stwierdzimy, że jesteśmy w stanie usłyszeć co raz więcej muzyki i tym samym nasz muzyczny świat rozrósł się o nowe przestrzenie.

gitara
Dodał: Angela Quitoriano
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że na samym początku niezwykle ważną rolę w nauce odgrywają emocje. To one one sprawiają, że nasza chęć gry wzrasta. Mówiąc językiem prostym, można powiedzieć, że nakręcamy sięw sytuacji, w której udaje nam się zagrać jakiś motyw, a jeśli w tym wszystkim jest to utwór, który lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii. Dobrze jest więc poza banalnymi piosenkami grać utwory z repertuaru klasycznego lub nawet jazzowego. Oczywiście najistotniejszy jest silnik, serce, które emocje pobudzi, a tutaj jednak na początku największą frajdę dają nam utwory rockowe.

Szukając odpowiednich tytułów na pewno należy przewertować repertuar takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy Motorhead, albo Muse - . W tym ostatnim przypadku partie gitar zwykle wzbogacone są o efekty elektroniczne. Szukanie swojego własnego brzmienia może się okazać zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.
2023/05/27, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.