Koniczne dodatki uzupełniające mundur każdego harcerza

Jednym z kluczowych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Ubiór harcerski jest z całą pewnością najbardziej specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Jednakże nie byłby kompletny, gdyby nie odpowiednie dodatki do munduru harcerskiego. Warto zatem dowiedzieć się, co każdy harcerz powinien mieć, aby prezentować się doskonale. W głównej mierze niezwykle ważne jest właściwe nakrycie głowy.


Obóz harcerski
Dodał: tomasz przechlewski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zwykle jest to tzw. rogatywka lub beret w odcieniu dobranym przez drużynę. Jednak na głowie harcerzy może pojawić się również inne nakrycie głowy, m.in. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się zwykle lilijkę.

Przechodząc do sedna kwestii - ta proponowana treść prezentuje trochę inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to jest napisane w tekście, który teraz widzisz.

Nieco odmienna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy posiadają specjalne berety tudzież czapki z daszkiem. Na ramionach harcerzy umieszczane są specyficzne naramienniki, które zakłada się na pagony w barwach drużyny. Na pagonie powinny być umieszczone różnorodne istotne informacje, takie jak między innymi ilość gwiazdek otrzymanych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta musi być chusta.

Jej kolor również jest wybierany przez drużynę i musi być identyczny u wszystkich jej członków. Przez lewe ramie przełożony jest sznur funkcyjny. Bardzo istotny jest także pas, jaki zakłada się zarówno do spodni i spódnicy . Dziewczyny zakładają czarne pasy, natomiast chłopcy zielone, chociaż można zastąpić je również brązowym pasem skórzanym. Na nogach harcerzy, oprócz butów, noszone są również getry, jakie także występują w różnych opcjach kolorystycznych i dobierane są indywidualnie przez poszczególne drużyny. Dodatkowo oprócz getrów możemy ubrać wielobarwne wywijki. Jak więc widzimy, strój harcerski nie musi być wcale mało oryginalny.


skauci
Dodał: wittco.gmbh
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wielość akcesoriów sprawia, że harcerze wyglądają bardzo oryginalnie i pięknie. Oczywiście opisane wyżej akcesoria są jedynie przykładem. Niemało drużyn ma swoje indywidualne tradycje i często na ubiorze może mieścić się mnóstwo alternatywnych dodatków lub naszywek. Te kwestie zazwyczaj należy skonsultować z drużynowym. Myślisz nad tym, gdzie można dostać wszelkie dodatki do munduru harcerskiego? Pomocna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez żadnego problemu można odnaleźć i zamówić wszystkie niezbędne dodatki, a w tym cały mundur harcerski.
2022/04/24, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.