Jakiej tematyki publikacje najczęściej wybierają w antykwariatach faceci, a jakie kobiety

Myliłby się ten, kto by twierdził, że wraz z rozwojem komputeryzacji książki zostaną zapomniane przez ludzkość. Dowodem na nieprawdziwość powyższej hipotezy bywają chociażby tłumy w rodzimych punktach sprzedaży książek, organizujących sezonowe wyprzedaże. Oczywiście z definicji mężczyźni i panie po trzydziestce dysponują innymi gustami i czytają publikacje z różnych półek. Przyjrzyjmy się bliżej tym damsko-męskim preferencjom czytelniczym.


Otwarta książka
Dodał: Juhan Sonin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Panowie zazwyczaj zainteresowani są książkami o tematyce ściśle powiązanej z branżą samochodową. Nowe egzemplarze aut, udogodnienia w nowoczesnych modelach, czyli podsumowując nowinki techniczne, których mężczyzna nie znalazł w Googolach bądź fachowej prasie. Poza tym, dużym wzięciem cieszą się publikacje o tematyce dotyczącej przeszłości, a szczególnie tej tyczącej się tematu II wojny światowej, czyli historie niemieckich U-Bootów i angielskich myśliwców. Panowie nie pogardzą także pozycjami powiązanymi ze swoim hobby, czyli łowieniem ryb albo uprawą krzewów owocowych.

Gusta kobiet bywają zupełnie inne. Przedstawicielki płci pięknej wolą czytać opowiadania
Autor podpisujący książkę
Dodał: Sasha Kargaltsev
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
o miłości, powieści przygodowe, a także pozycje z zakresu bardzo szeroko pojętej psychologii. W wolnych chwilach, między gotowaniem a prasowaniem bielizny, są w stanie przeczytać kilkanaście wierszy z tomu swojego ukochanego poety. Przywiązują większą wagę do swojego wyglądu niż mężczyźni, więc szybko pogrążają się w lekturze samouczków z dziedziny kosmetyki i mody.

Cały mieszczący się na świecie księgozbiór, a ściślej jego gatunki, można by w ten sposób podzielić na takie typowo damskie i typowo chłopskie grupy.

Sprawdź ten odsyłacz - ta wskazówka z serwisu odkryje zupełnie nową dawkę materiałów na temat, który może wydać Ci się warty uwagi!

O ile kobiety są w stanie sięgnąć po opowieści wojenne z czasów starożytnych, to na prawdę trudno wyimaginować sobie faceta czytającego... romansidła. Przypatrując się bliżej pozycjom książkowym można dostrzec, jak wydawcy składając daną publikację do druku, dbają równocześnie, aby sam wygląd frontu książki skupiał na sobie uwagę przedstawiciela żądanej płci. Gołym okiem widać, że fachowcy od public relations i handlu nie zasypiają gruszek w popiele - w publikacjach dla mężczyzn będą dominowały ciemniejsze kolory, a dla kobiet przeznaczone będą pastelowe odcienie albo nawet mocne róże.
2022/01/06, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.