Jakie są rodzaje Internetu i jakim sposobem porządnie chronić swój komputer przed wirusami

Rodzajów Internetu jest niesłychanie wiele. W dzisiejszych czasach możemy połączyć swój komputer z Internetem na różne sposoby, które różnią się od siebie przykładowo prędkością połączenia, kosztem lub też rozwiązaniem technicznym.


Jednym z rodzajów Netu jest powiązanie przez sieć telefoniczną, jakie jest nierzadko wybieranym połączeniem przez mnogość postaci. Inne częstokroć wybierane rodzaje internetu to styk za pośrednictwem sieci ISDN czy złącze dzięki stałym łączom. Można także wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, a także telefon komórkowy, za sprawą jakiego także możemy połączyć nasz komputer z Internetem. Do tego pośród typów Netu znajdziemy także złącze przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu
Dodał: Serge Kij
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli wybierzemy już stosowny dla nas typ Internetu, to naturalnie winniśmy zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swój komputer przed potencjalnymi wirusami oraz odnaleźć dobry program do wyczyszczenia komputera. Taki program dopomoże nam sprawdzić czy w naszym kompie nie ma jakichś wirusów, jeżeli takowe zostaną odnalezione, wtenczas program program do środków trwałych dopomoże nam się ich pozbyć. Jeśli w wielu przypadkach korzystamy z Netu, to potrzebnie powinniśmy dobrze zabezpieczyć swój komputer przed wirusami. Niektóre z nich zdołają być ogromnie groźne i mogą sprawić na przykład usunięcie wszelkich danych lub zepsucie dysku, i nawet dojście do naszych haseł - na przykład bankowych. Internauci w wielu przypadkach narzekają na wirus flash player, który jest mylącą aplikacją przypominającą program Adobe Flash Player (więcej na temat).


Wirus ten często jest rozpowszechniany poprzez reklamy czy też programy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój komputer zdoła wywołać faktycznie ogromne kłopoty - wirus flash player działa istotnie prędko. Może on obserwować działania użytkownika, odmienić ustawienia wyszukiwarki i powodować wiele innych zagrożeń. Jeśli nasz pecet został zarażony tym wirusem to natychmiast powinniśmy go usunąć, na przykład za sprawą odpowiedniego programu antywirusowego.
2023/03/20, 18:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.