Jak się robi i na jakiej zasadzie działają coraz chętniej używane w wielu zastosowaniach ekrany typu LED.

Wiele osób bawiąc się na dużej imprezie, meczu albo koncercie korzystała z możliwości, które dostarczają ogromne panele zawieszone u sufitu. Na nich oglądać można powtórki najważniejszych fragmentów, a czasami i transmisję na żywo, z kilku różnych kamer. Jeżeli ktoś będzie dalej od sceny, to bardzo to może pomóc w oglądaniu. Lecz mało kto tak naprawdę będzie wiedział, w jakiej technice robi się takie ekrany i co sprawia, że tak dobrze się na nich ogląda różne transmisje.

Notebook z dwoma ekranami 17
Dodał: 4Press.pl
Na podstawie danych z: 4Press.pl
A w każdym takim przypadku stosowane są ekrany led, coraz chętniej używane w najróżniejszych zastosowaniach. Najczęściej oczywiście używa się je na różnego rodzaju imprezach masowych. W niektórych halach montuje się je na stałe, lecz nie ma problemów żeby taki ekran zamontować praktycznie w dowolnym miejscu. Poza tym dość często ekrany led można znaleźć w innych budynkach, takich jak dworce, baseny albo urzędy (ekran led). Nie będą one miały tak dużych wymiarów jak te spotykane w halach, ale technologia w nich użyta jest dokładnie taka sama.

Polecamy też

Ukulele

czerwona gitara
Dodał: Amaya & Laurent
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wybranie świetnych instrumentów muzycznych nie bywa nigdy banalny, może powodować dużo zgryzot oraz powodować niedobry stres. Gitary bądź tez może pozostałe niezwykłe instrumenty muzyczne? Od udzielenia sobie odpowiedzi na to zapytanie uzależnione jest dużo kwestii. Jest ono szczególnie istotne w wypadku osób początkujących, dopiero rozpoczynających swą wielką przygodę z muzyką. Ogromną ilość przykładów odpowiednich zalet modeli poszczególnych typów naprawdę intrygujących oraz nietuzinkowych gitar i nie tylko ich można wyszukać w necie wpisując chociażby zapytanie ukulele elektroakustyczne.


Ekrany LED zyskują coraz większą popularność dzięki swoim niewątpliwym zaletom. Przede wszystkim umożliwiają emisję obrazów bez względu na to, czy świeci słońce czy jest całkowicie ciemno. Diody LED za każdym razem świecą tak samo wyraźnie, co w wielu zastosowaniach jest niezwykle ważne - nie powinno być problemu z niedostateczną widocznością w trudniejszych warunkach. Typowy ekran LED zbudowany jest z małych pikseli, na każdy z nich będą się składać trzy diody w różnych kolorach.

led
Dodał: Billie Ward
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, jak dane diody świecą, taki kolor światła będzie miał pojedynczy piksel. Ekrany wykonane takiej technologii mają jeszcze kilka ważnych zalet, przez co ich popularność bez przerwy rośnie. Mają budowę modułową, dzięki czemu są łatwe w montażu i instalacji, poza tym można je kompletować w dowolnym rozmiarze, jak billboard led. Ekrany LED mają zaawansowane możliwości sterowania, tak więc bez żadnego problemu można na nich wyświetlać praktycznie wszystko, co tylko będzie się chciało.
2018/02/02, 14:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.