Jak masz szansę zarabiać za pomocą własnego głosu?

Mowa odgrywa niezwykle istotną rolę w codzienności człowieka. Umożliwia bowiem porozumiewanie się z pozostałymi osobami. Niektórzy ludzie mają szczególne zdolności wiążące się z mową, lub też wyjątkowo przyjemną dla słuchaczy barwę głosu.
studio nagrań
Dodał: fr4dd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Taki głos nazywany jest często „radiowym”, bowiem nadaje się idealnie do tego typu zastosowań. Występuje dana grupa profesji, w których praca opiera się przede wszystkim na mówieniu. Pracownicy tacy wskutek obciążeń w znacznym stopniu narażeni są na schorzenia narządów takich jak chociażby krtań. W przypadku tego typu osób szczególnie niewskazane jest palenie papierosów, ponieważ w tego typu przypadkach narząd głosu jest narażony na podwójne niebezpieczeństwo. Do ludzi zarabiających głosem zaliczają się na przykład nauczyciele i wykładowcy, którzy na co dzień organizują zajęcia z uczniami i studentami.
nowoczesne studio nagrań
Dodał: Audio Mix House
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Stanowisko w rozgłośni radiowej

Polecamy też

Gdzie tego roku spędzić Sylwestra?

fajerwerki-sklep
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest taka jedna noc w roku, kiedy dajemy się ponieść beztroskiej zabawie, nie myśląc o skutkach. Szalejemy okrągłą noc, popijamy napoje wyskokowe i życzymy sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności. Radosne hulanki trwają do białego rana.


Oczywiście praca z wykorzystaniem głosu większości ludzi od razu kojarzy się z pracą w studiu (ciekawy post). Nie każdy ma predyspozycje do tego, by taką pracą się zajmować nie tylko ze względu na samą barwę głosu. Najczęściej kandydatów na stanowisko w radiu dyskwalifikują przykładowo wady wymowy czy inne problemy tego typu.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na opisywany temat, to odnajdziesz je niewątpliwie po przejściu na witrynę (http://www.it-solve.pl/software-house-opole/) - tam są one bardzo ciekawe.

Poza tym praca radiowca wbrew przekonaniu niektórych jest stosunkowo ciężka, czego nie słychać ze strony słuchacza. Poza głosem pracownika w radiu słychać również muzykę i jingle radiowe (najlepsze jingle i reklamy z Fabryki Dźwiękuff), jednak pracownicy i tak wykorzystują swoje głosy rzez długi czas. Z tej przyczyny na stanowiska pracy w radiu obowiązuje zwykle ostra selekcja ubiegających się.

Pozostałe zawody wykorzystujące głos

Interesującym zawodem, współcześnie niestety zanikającym, a w którym głos pełni niezwykle istotną rolę, jest zawód megafonisty na dworcu. Jest to osoba, której rolą jest informować pasażerów o przyjazdach i odjazdach pociągów, ewentualnych opóźnieniach i tym podobnych. Pożądane jest, by głos takiego megafonisty był przyjemny w odbiorze, jednak najbardziej istotną funkcję odgrywa tu dykcja, ponieważ od tego zależy właściwe odebranie komunikatu przez pasażerów. Nie można zapominać oczywiście o wokalistach, których narzędziem pracy także jest głos. Obecne studio nagrań to miejsce, które może zaoferować bardzo dużo w kwestii poprawy brzmienia głosu wokalisty w końcowym rezultacie.
2023/01/19, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.