Behemoth i Slayer najbardziej popularnymi zespołami

Muzyka metalowa słuchana jest nie głównie przez zatwardziałych i wieloletnich fanów tego gatunku, ale sporadycznie również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że opiera się w znacznej mierze na ciężkich brzmieniach. Wyjątkowe kawałki, jakie podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, co został założony w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dzisiaj i nic nie zapowiada zmiany.

Mityczna grupa muzyczna Behemoth

koncert zespołu Behemoth
Dodał: Bruno Bergamini
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pagan metal, black metal albo death metal. Te nazwy nie są nieznajome dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez muzyków z behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Uprzednią nazwą zespołu był Baphomet i wówczas skupiano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, kiedy zespół wchodził jeszcze bardziej w zasady wykonywania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o innego rodzaju style.

Zespół slayer jako wyznacznik stylu muzyki trash metalowej

Slayer koncert
Dodał: Florian Stangl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wśród zwolenników muzyki metalowej, przygotowywanej od początku lat 90. przez amerykańską grupę slayer, wyszukać możemy w prosty sposób osoby w różnym wieku. Zespół założono na przedmieściach Los Angeles i już od początku swej działalności planował przygotowywanie kolejnych kawałków. Inicjatorem był Kerry King, który wraz z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, a w skład zespołu wchodzi również basista i wokalista Tom Araya z Chile.

Co sami słuchający mówią o prezentowanych im utworach?

Jeśli chodzi o nasz rodzimy zespół metalowy behemoth, swoje początki bierze z niczym nieskrywanej pasji muzyków z Gdańska. Gitara akustyczna wykorzystywana przez wykonawców tworzy specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Wyjątkowe kawałki są entuzjastycznie przyjmowane także przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest zarówno kompozytorem, jak i twórcą tekstów.
2022/11/30, 08:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.