Warto zapoznać się z żydowską kulturą

Dużo rozprawia się rzecz jasna o polskich placówkach, bo to głównie do nich chodzą nasze dzieci.
Znacznie częściej mówi się także o szkołach angielskich, w których wszystkie zajęcia są prowadzone właśnie w tym języku, a chodzi tutaj głównie o jego lepszą naukę, tak by w przyszłości sporo bieglej się nim posługiwać, a co się z tym łączy, żeby też mieć znaczniejsze szanse na odszukanie ciekawej i interesującej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkoły
Mimo wszystko tak naprawdę stosunkowo mało ludzi orientuje się, że istnieje szkoła (zobacz także mapy ścienne) Żydowska we Wrocławiu. Otwarta w 1997 roku przez zasłużonego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera razem z rabinami oraz fundacją, raduje się w tym momencie dużym zainteresowaniem.
zdjęcie
Dodał: Marian Schmidt
Na podstawie danych z: Marian Schmidt
Najpierw znajdowała się w mieszkaniu, następnie zaadaptowano jeszcze następne piętro, w pewnym momencie uczniów było tak wielu, iż zostali oni przeprowadzeni do budynku w którym kiedyś także mieściła się podstawówka żydowska. Teraz szkoła ta własną placówkę ma w eleganckiej willi należącej do dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Sama wiedza to nie wszystko
Poza tradycyjną wiedzą, jaką dzieci przeważnie otrzymują w szkole, tu zwraca się również duży nacisk na wrażliwość oraz talent. Są one rozwijane, do każdego żaka podchodzi się indywidualnie oraz jeżeli tylko ma on jakiekolwiek problemy z poznawanym produktem czy z dalszym rozwijaniem własnych talentów, to zawsze ma szansę liczyć na pomoc ze strony wspaniałych nauczycieli. Koniecznie należy powiedzieć, że szkoła przekazuje wartości zgodnie ze własną nazwą, która w języku żydowskim oznacza „pokój wam” - czytaj więcej na etzchaim.pl.


Należy bliżej poznać jej program
Jeśli uważamy, że to odpowiednie miejsce dla naszego dziecka, jeśli kultura żydowska jest nam bardzo niedaleka i chcemy, by nasze dziecko nie tylko przyswajało wiedzę, ale również aby wraz z innymi uczniami i gronem pedagogicznym obchodziło żydowskie święta, to bez wątpienia przypisanie do tej szkoły będzie najwspanialszą decyzją, jaką będziemy mieli okazję powziąć odnośnie jego nauczania. Szczególnie, że poza jego mózgiem, właściwie rozwijany i rozbudowywany będzie także jego duch, jak oraz wartości, które będzie szanował.
2023/03/20, 18:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.