Na czym warto nauczyć się grać?

Muzyka ma bardzo duże znaczenie w życiu ludzi. Słyszy się ją codziennie na każdym kroku, w mieszkaniu, sklepach czy firmach. Od wieków pieśni były wyrazem religijnych obrzędów albo pełniły rolę rozrywkową, a wraz z upływem czasu tworzono coraz bardziej wyrafinowane i zróżnicowane utwory.

Gra na bongosach
Dodał: Tim Blair
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przez wieki bardzo się też zmieniły instrumenty muzyczne, czyli przyrządy wytworzone przez człowieka i służące do wydawania dźwięków. Już przed wieloma wiekami ludzie zaczęli używać różnych drewnianych konstrukcji, przy pomocy jakich wytwarzali muzykę, czy to przy obrzędach religijnych, czy podczas zabawy i rozrywki.

Kolejnej wieki zaczęły przynosić duże zróżnicowanie instrumentów, pojawił się też rozdział na ich różne rodziny, to znaczy dęte, perkusyjne i strunowe. We wszystkich tych rodzinach dodatkowo można wyróżnić wiele różnych rodzajów instrumentów, różniących się wielkością i metodą tworzenia muzyki. Przed kilkoma dekadami, po wynalezieniu układów elektronicznych pojawił się następny rodzaj instrumentów, w nich z kolei do wytwarzania dźwięku włączone zostały tranzystory i oporniki. Tym sposobem zaczęła się rodzić era elektronicznej muzyki.

Polecamy też

Pianino to niesamowity instrument muzyczny

kobieta słuchająca muzyki
Czy mamy swoją ulubioną muzykę?

W większości przypadków ludzie lubią słuchać muzyki, ponieważ ich ona może uspokoić, pomaga się zrelaksować, lecz także można się przy niej nieźle bawić. Dlatego właśnie najczęściej staramy się posiadać te nasze ukochane kawałki pod ręką, tak żeby je włączać ciągle, jeżeli złapie nas taka ochota.


Obecnie różnego rodzaju syntezatory są bardzo popularne zarówno w gronie zawodowych muzyków, jak również wśród wielbicieli amatorskiego grania. Bardziej zaawansowane egzemplarze posiadają mnóstwo różnorodnych ustawień oraz funkcji, i mogą idealnie naśladować wiele różnych instrumentów. Klasyczne najnowsze syntezatory wymagają dużo miejsca, oprócz tego są drugie i potrzebują odpowiedniego traktowania. Dobre pianino albo klawesyn kosztować może nawet kilkanaście tysięcy złotych, lecz w takiej kwocie dostaje się świetny instrument muzyczny. Tymczasem naprawdę porządny, najwyższej klasy syntezator to niewielka część ceny tradycyjnych instrumentów, a jednak możliwości ma znacznie lepsze, tak więc jest chętnie wykorzystywany przez muzyków w różnych zespołach muzycznych. W większości takich zespołów niezwykle ważne są również instrumenty perkusyjne (doskonałe instrumenty w przystępnych cenach: popularne instrumenty cajony), których podstawową rolą jest tworzenie rytmu. Wśród nich są również takie, które używane być mogą w pojedynkę, należą do nich cajony, na jakich się siedzi w czasie gry, oraz bongosy, to znaczy dwa złączone ze sobą bębny wywodzące się z odległej Kuby.
2014/07/09, 12:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.