Pomysłowa zabawa w oparciu na kultowych grach z serii escape room.

Osoba, aby polepszyć swoje nastrój, zdrowie czy by rozświetlić szarość dnia powszedniego szuka rozrywki. Popularnymi grami z których użytkowali ludzie to: sztuka filmowa, teatr i różnego typu sporty. Natomiast z czasem owego rodzaju przyjemności mogą się znudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue
Dodał: MSM Mońki
Na podstawie danych z: MSM Mońki
Stąd od wieków ludzie szukali alternatywnych przyjemności. Część jest przyjemnościami radykalnymi, jakie bardzo podnoszą stopień suprareniny w naszym organizmie. A część jest rozrywkami bardzo spokojnymi, którym ulegamy zwykle w zaciszu własnego domu. Do takich rozrywek zaliczamy: czytanie publikacji, różnego rodzaju szydełkowanie. Tymczasem co do przyjemności tych wyjątkowo ekstremalnych zaliczylibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee czy loty szybowcowe. Jednakże, to też są przyjemności, jakie z czasem mogą się znudzić.

Wskutek tego zaistniały zabawy rodzaju escape room. Spis dostępnych miesc: Gracze dobrowolnie zostają zamknięci w pokoju pełnym szarad oraz układanek. Muszą wyjść w określonym czasie. Zazwyczaj czas na rozstrzygnięcie zadań w pokoju to 45 lub 60 min. Eksodus z danego pomieszczenia to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. To rozrywka drużynowa, która oczekuje od swoich graczy: szybkiego rozumienia wydarzeń, spostrzegawczości oraz inwencji oraz co najistotniejsze analitycznego myślenia.

Polecamy też

Trójmiejskie atrakcje dla całej rodziny

ucieczka
Dodał: Jonas Schleske
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W Trójmieście na każdym kroku mamy szansę trafić na najróżniejsze atrakcje, co na długo nie pozwolą o sobie zapomnieć. Nowatorskie atrakcje turystyczne z najwyższej półki najczęściej opisywane są przez blogerów i osoby zafascynowanych tym regionem naszego kraju. Jeśli chodzi o Gdańsk do dyspozycji podróżujących jest wiele rozrywek, choć ostatnio powstaje ich jeszcze więcej. Escape rooms to nie jest żadna gra komputerowa, to realne życie, podczas którego wydarza się niemało niespodziewanych sytuacji.


escape room
Dodał: thornet_
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gra dedykowana jest dla osób starszych, ale również dla młodszych pod specjalną opieką producentów pokoi oraz opiekunów mogą wziąć udział. Pomieszczenia tworzone są w różnorodnych poziomach trudności oraz różniej tematyce. Kreowane są osobami historycznymi - (Sherlock Holmes, Indiana Jones), nieosiągalnych budynkach - (schron, sejf bankowy) oraz wydarzeniami i czy sytuacjami rzeczywistymi - (bunt w więzieniu czy operacja X). Rozrywka została zrobiona w taki sposób, aby bez współpracy grupy wyjście z niej było bezwzględnie niemożliwe. Konieczna jest interakcja pomiędzy każdymi uczestnikami.

Reasumując: innowacyjną możliwością dla współczesnych przyjemności jest gra escape room, która stworzona została na bazie gry komputerowej z serii escape the room. Została ona przerzucona ze świata fikcji do realnego. Dziś w Polsce ta gra raduje się ciągle, szybko rosnącą popularnością. Grupy ludzi, jakie znudziły się do tej pory udostępnionymi rozrywkami muszą skorzystać z możliwości: escape room, jakie teraz udostępniane są w większości większych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie:
2018/06/21, 21:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.