Jakie są ciekawe przykłady pozycji growych związanych z dawnymi czasami ? Co będzie godne polecenia?

Niezmiernie popularne są te pozycje, które osadzone są w dawnych realiach, lub też są taką fantazją na temat minionych wieków oraz dawnych cywilizacji. Historia posiada w sobie coś kuszącego oraz fascynującego zarazem.


Wianki
Dodał: Dalibor Tomic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Może z tego powodu, że jest wciąż całkiem nie poznana.

Przeczytaj ten interesujący artykuł a jeżeli fascynuje Cię więcej danych na prezentowany temat to odkryj więcej - znajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Oto parę popularnych gier planszowych, które poruszają taką tematykę.


Poszukiwaniem bardzo starych śladów, bardzo często nieznanej dawnej historii zajmują się archeolodzy. Taka praca jest bardzo wdzięcznym tematem sporej liczby filmów i właśnie gier. Dobrym przykładem takiej planszówki są Teby gra rodzinna, w trakcie której nie tylko próbuje się odszukać ślady dawnej cywilizacji, lecz również niezbędne będzie kolekcjonowanie jak najobszerniejszej wiedzy na ten temat. W takiej grze tak samo, jak w pracy archeologa trzeba mieć czasem sporo powodzenia, żeby natrafić na coś wyjątkowo interesującego.


Polecamy też

Szukasz emocjonujących atrakcji? Jeżeli uwielbiasz się bać, Trójmiasto na pewno znajdzie coś dla ciebie

wakacje - panorama
Dodał: Michal Goszczynski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ludzie wciąż poszukują ciekawych oraz nieszablonowych atrakcji. W ostatnim czasie wielkim zainteresowaniem cieszą się miejsca uznane za opuszczone. Atmosfera jak z horroru podoba się licznym osobom, zatem nieraz ważą się one na eksplorację podobnych budynków.


Wojna narodów zaś to opowieść o powstawaniucywilizacji. Jedną z z wspomnianych cywilizacji możemy stworzyć sami i zarządzać takową od Starożytności aż do czasów Pierwszej Wojny światowej. Raczej nie musi się wspominać, że istotną częścią każdej rozgrywki będą wyprawy wojenne, dbanie o dobrobyt jaki też zatroszczenie się o zachowanie ładu oraz bezpieczeństwa.


Z kolei Tokaido to gra podróżnicza, jaka zabiera nas do dawnej Japonii. To dobra okazja do zapoznania jej oraz skosztowania kultury i specyfiki życia tego państwa. Poznać też możemy wiele ciekawych i fascynujących miejsc, jakie na pewno rozpalą naszą wyobraźnię.


Nawet jeżeli to wszystko dzieje się tylko na planszy, to i tak będzie bardzo interesującym doświadczeniem oraz sposobem na spędzanie wolnego czasu. Może też być inspiracją do odwiedzenia danego państwa.
2022/03/06, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.