Czym jest tak zwana broń palna i gdzie praktycznie każdy może potrenować strzelanie?

Swobodne korzystanie z niektórych rodzajów broni jest w Polsce od pewnego okresu niedozwolone. Innymi słowami trzeba mieć poważny powód (np. zagrożenie tzw. miru domowego) i zdać specjalistyczne testy psychologiczne.
muzyka
Dodał: Justin Higuchi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Istnieją ponadto odmienne restrykcje, jednak te nie zostały na społeczeństwo nałożone bez istotnego powodu.


t-shirt
Dodał: McArthurGlen Designer Outlets
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Tego typu wymogi regulowane są przez stosowną ustawę o broni i amunicji. Określa ona czym jest m.in. tzw. broń palna oraz które naboje można uznać za właściwą do niej amunicję. Jest tak, że jako broń uznaje się każde urządzenie zdolne do rażenia celów na dystans. Tak zwana broń palna to broń miotająca pociski przy pomocy energii gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. Tego typu wariant broni można rozdzielić ze względu na rodzaj użytego systemu miotającego. Funkcjonuje więc broń lufowa oraz przykładowo rakietowa.


W rzeczywistości szczęśliwie rzadko osobiście posiadamy jakikolwiek z nią kontakt, jednak niemalże każdy mógłby potrenować strzelanie z wielu rodzajów broni na tak zwanej strzelnicy. To wydzielone miejsce, w jakim można by bezpiecznie dla całego otoczenia ćwiczyć swe zdolności strzeleckie. Każde tego typu miejsce ma swoją zbrojownię, w jakiej dostępnych jest wiele rodzajów broni palnej. Od takiej tzw. krótkiej (np. rewolwer) do broni długiej (np. karabin).

Jeśli ciekawią Cię prezentowane w tym materiale tematy i chcesz przeczytać więcej wiadomości na tego typu temat - wejdź tu (http://www.galerialucznik.pl/pl/menu/przybory-do-szycia/nici/nici-do-haftu-695.html).

Należałoby także wspomnieć, że funkcjonuje między innymi tak zwana broń myśliwska, a zatem broń palna, jaką wykorzystuje się w celu regulowania populacji konkretnych zwierząt.
Jaka by ona jednak nie była, korzystać z niej mogą tylko w określonych przypadkach osoby wyszkolone, gdyż mogłaby ona wyrządzić drugiemu człowiekowi naprawdę wielką krzywdę.
2022/09/03, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.