Czy rury gazowe w kuchniach mogłyby być "otwarte"?

Gaz jest relatywnie tanim i bardzo wygodnym źródłem ciepła. Jeśli w okolicy domu mamy dostęp do jakiejkolwiek sieci gazowej, to należałoby to wykorzystywać do ogrzewania budynku oraz do szykowania gorącej wody.


kuchenka
Dodał: Gatta
Na podstawie danych z: Gatta


Polecamy też

Co jest wymagane do sterowania motorówką oraz jak dużo one mogą kosztować?

motorówki
Dodał: Matthias Haas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po m.in. polskich wodach pływa wiele różnorodnego typu jednostek pływających. Od jachtów, skuterów wodnych po rowery wodne czy łodzie silnikowe.


Co interesujące, w Polsce na tzw.


Na tym jednak dobrze byłoby poprzestać i nie poszerzać zastosowań gazu na kuchnię.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło wczasy autokarem 2022 a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Standardowa kuchenka gazowa nie jest godna pochwały. Zdecydowanie lepsze wyjście to popularna płyta indukcyjna i płyta ceramiczna. Już ten początkowy argument przemawiający przeciwko kuchniom gazowym powinien być wystarczający. Musimy pamiętać o tym, że gaz jest zwyczajnie niebezpieczny. Media często nam o tym przypominają informując nas o następnych ofiarach nieszczelnych instalacji. Przeróżne osoby mogą pomyśleć, że jeżeli posiadamy zrezygnować z użycia kuchenek gazowych, to na pewno musimy także rezygnować z kotłów CO na gaz. Jednak różnice w instalacji oraz w eksploatacji takich dwóch sprzętów jest niezwykle znaczna. Do kotłów to paliwo jest doprowadzane z zewnątrz przy pomocy krótkiego przewodu oraz po podłączeniu nikt przy tym nic nie robi.


Berlin


telewizor
Dodał: Samsung Electronics
Na podstawie danych z: Samsung Electronics


Tymczasem do kuchenki gazowej należy przeprowadzić gaz rurami w głąb budynku czasami nawet kilkanaście metrów. Liczba miejsc, w których mogą wystąpić prawdopodobne nieszczelności powiększa się zatem znacznie. Tyczy się to szczególnie miejsc połączeń przewodów. Ponadto zgodnie z normami wszystkie kable powinny być odkryte, żeby gazownicy w każdym przypadku mogli sprawdzić szczelność takich przewodów, jednak ponieważ nie prezentuje się to ładnie wiele osób je zabudowuje. Zagrożenie wybuchem nie jest jedynym mankamentem kuchenek gazowych. Każdy palnik to źródło otwartego ognia.


Po zgaszeniu długi czas pozostaje gorący, więc niezwykle łatwo można się oparzyć. Poza tym trudno jest oczyścić kuchenkę, zwłaszcza gdy posiłki, które podczas gotowania wykipiały, pozostały się na powierzchni kuchenki.
2022/06/06, 18:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.