Co to jest przegladarka, jakie istnieją jej rodzaje i do jakiego celu w ogóle służy?

Mieszkamy w czasach, gdy Internet jest dla nas o wiele bardziej potrzebny niżeli - dla przykładu - telewizor. Interaktywne medium, jakim jest Sieć pozwala nam na bardzo szybki dostęp do prawie dowolnej niezbędnej dla nas w danej chwili informacji.


Warto dodać, iż aktualnie dostęp do Sieci jest ogólny oraz bardzo niedrogi. W zasadzie wręcz wszelki nastolatek posiada dostęp do Internetu choćby w swej komórce.


Polecamy też

Warto zapoznać się z żydowską kulturą

Dodał: Warsztaty Kultury Filia Centrum
Wiele rozprawia się rzecz jasna o polskich uczelniach, ponieważ to głównie do nich uczęszczają nasze dzieci.


Co wszakże jest niezbędne przy wyszukiwaniu danych? Okazuje się, że wystarczy jakaś właściwa przegladarka i już. Wszakże co to właściwie jest ta przegladarka internetowa? Więc przegladarka to program, który posiada tzw. pasek adresu, zatem pole tekstowe, w jakim pisze się adres wirtualny.

Wejdź na naszą nową stronę, na której znajdziesz fascynujący bieżący tekst (https://www.mikolaje.pl/firma/cennik.html) na wybrany temat. Czekają na Ciebie dodatkowe posty.

Niniejszym adresem jest ciąg znaków rozpoczynający się od liter www albo http. Czy trzeba wiedzieć co oznaczają te skróty? Naturalnie, iż nie, wszakże skoro znajomość to do potęgi klucz, to przecież przegladarka może służyć również do rozwinięcia wymienionych skrótów. Otóż "www" znaczy "World Wide Web", czy "ogólnoświatową sieć", z kolei "http" to "HyperText Transfer Protocol", zatem "protokół transferu hipertekstu".


film


Dowolna przegladarka więc mogłaby wyświetlać kod html oraz grafikę lub multimedia takie jak animacje czy też filmy. Warto dodać, iż przegladarka może mieć różnorakie odmiany dla komputerów stacjonarnych oraz sprzętów przenośnych takich jak przykładowo tablet. Istnieją różne przeglądarki, z jakich w najwyższym stopniu znajome to Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer lub Safari.


Oczywiście każda przegladarka może zostać przyszykowana w odmianach na różne urządzenia, czyli mogłaby być przegladarka Firefox w wersji na PC i Firefox w wersji na telefony komórkowe.
2022/01/03, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.