Atrakcje turystyczne Gdyni, Gdańska oraz Sopotu

Trójmiasto to prawdopodobnie największe skupisko cudownych zabytków wtopionych w te miasta. Rocznie zwiedza je tysiące turystów. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.


Gdańsk, Gdynia i Sopot.


atrakcje gdańsk gdynia sopot
Dodał: sundyme
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Są to trzy miasta, w jakich znajdują się charakterystyczne ikony. Nie byłoby Gdańska bez wodotrysku Neptuna, okazałego żurawia oraz dźwigów stoczniowych. Esencją Sopotu jest z kolei tłumnie zwiedzane molo, w Gdyni klif jak też żaglowiec Dar Pomorza. Czas spędzony w Trójmieście będzie na pewno nieudany bez przechadzki po sopockim molo. Owa specyficzna wizytówka miasta komponuje się z 2 części, spacerowej o długości 511,5 metra i placu na lądzie o powierzchni 20 tys. mkw.. Lądowa część o nawierzchni dwudziestu tys. m2 są to niekończące się atrakcje. Są tam również cudowna fontanna, morska latarnia z punktem widokowym, muszla koncertowa, mnóstwo punktów gastronomicznych. W okresie lata na placu tym aranżowane są imprezy masowe, zimą funkcjonuje w tym miejscu lodowisko.


dzieci podczas meczu
Dodał: Paul
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeśli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot na pewno wart zobaczenia jest także Długi Targ znajdujący się w Gdańsku. Jest to rozszerzenie ul. Długiej. Zwieńczony Zieloną Bramą, zamyka Szlak Drogi Królewskiej. Dzisiaj to jedno z najbardziej znanych miejsc w mieście, w którym mieści się mnóstwo kawiarni, piwiarni a także restauracyjek.


Polecamy też

Jak zarabiać na porządkach w mieszkaniu? Może u Ciebie na strychy też leżą miliony!

skup starych monet
Dodał: The Orl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sprzątanie to zdecydowanie zmora niemal każdego z nas - tym bardziej, iż zwykle szybko po tym, jak pięknie posprzątamy mieszkanie, bałagan pojawia się z powrotem.


Ulica Długa nieco odchyla się od prostej linii, a wszystko po to, aby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najważniejsze budowle tego miasta: Ratusz, budynek poczty ze zrekonstruowanym środkiem, Dom Ferberów z roku 1560, Lwi Zamek z roku 1569 i dom Schumanów z figurą Zeusa na szczycie.
2021/03/03, 08:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.